Życie singla

Pomysły na prezenty dla rodziców na różne okazje

Artykuł sponsorowany

Chociaż do dnia matki i ojca pozostało jeszcze dużo czasu, w nowym roku na pewno pojawią się okazje, by obdarować ich wyjątkowymi prezentami. Urodziny, imieniny, ważny jubileusz czy Walentynki to świetny pretekst, by wyrazić swoją miłość do rodziców upominkiem. Niestety bardzo często na pytanie: “Co chcesz dostać?”, z drugiej strony pada odpowiedź: “Nic nie potrzebuję.” albo “Nie wiem.”, przez co trudno jest wybrać dla rodziców trafiony prezent. Właśnie dlatego przedstawiamy oryginalne pomysły na prezenty dla rodziców, które można wręczyć na różne okazje. 

Książki i poradniki   

Osoby dojrzałe zazwyczaj zdążyły w swoim życiu odkryć pasję, której lubią oddawać się w wolnych chwilach. Możesz wykorzystać hobby rodzica, by wybrać na prezent książkę o interesującej go tematyce. Poradniki o ogrodnictwie, wędkarstwie czy gotowaniu sprawdzą się świetnie, jeśli wpisują się w zainteresowania obdarowywanej osoby. Jeśli czytanie jest dla nich hobby samym w sobie, warto sięgnąć po fabularne tytuły z ich ulubionego gatunku. W księgarniach nie brakuje kryminałów, romansów i biografii, które na pewno przypadną do gustu Twoim rodzicom. 

Osoby starsze są zazwyczaj oswojone z tematyką śmierci, a niektórzy mówią o niej jak o gotowaniu obiadu. Dla osób z tej grupy dobrym prezentem mogą okazać się książki o życiu po śmierci. Uważaj jednak, by nie urazić kogoś takim prezentem, czasem może być on źle odebrany. Tego rodzaju tytuły z pewnością zainteresują także osoby zajmujące się filozofią, ezoteryką oraz rozwojem duchowym, dla których zgłębianie tematu życia po śmierci jest bardzo ważne.  

Prezenty personalizowane   

Prezent dla mamy i taty nie musi być zawsze poważny. Rodzicowi z poczuciem humoru możesz sprezentować koszulkę lub kubek z zabawnym napisem lub personalizowaną grafiką. Osoby w sile wieku mogą być bardzo zaskoczone upominkiem, na którym znajdzie się ich imię i ulubiony cytat czy nawiązanie, które zrozumie tylko rodzina. W tej kategorii świetnym pomysłem będą również upominki nawiązujące do hobby. Na przykład statuetka dla taty Mariusza – wędkarza roku, czy nagroda dla mamy Heleny za najlepsze pierogi na świecie. Takie prezenty na pewno znajdą honorowe miejsce w domu i będa wzbudzały uśmiech na twarzy rodziców za każdym razem, gdy wpadną im w oko. 

Prezenty do domu   

Upominki, dzięki którym można ozdobić przestrzeń domu są szczególnie trafione dla domatorów. Jeśli w mieszkaniu rodziców niedawno odbył się remont, dekoracje do nowo urządzonych pomieszczeń na pewno sprawią im radość. Zwłaszcza mamy cieszą się z prezentów, takich jak ramki ze zdjęciami, rośliny oraz świeczki zapachowe. Jeśli obawiasz się, że świeca nie zostanie dobrze wykorzystana, producent świeczek sojowych zazwyczaj załącza do swoich produktów instrukcje dotyczące tego, jak palić jego świece, by wosk stopił się równomiernie i do końca. Takie dekoracje nie należą do tanich, dlatego w domu zazwyczaj znajdują się ważniejsze wydatki, co sprawia, że to doskonały pomysł na upominek. 

Kupowanie prezentów, nawet dla bliskich, dobrze znanych osób, spędza sen z powiek niejednemu człowiekowi. Często trudno oszacować, czy dany produkt spodoba się rodzicowi, a jeśli nie mieszkasz już w domu rodzinnym, istnieje ryzyko, że dana płyta czy roślina znajduje się już w kolekcji solenizanta. Dlatego warto poszukać oryginalnych i ciekawych prezentów, które pokażą, że naprawdę starasz się uszczęśliwić rodziców. 

Zdj. główne: Olivia Bollen/unsplash.com

Nie tylko lubi pisać o ogrodzie i domu, ale także się nim zajmować. Często podejmuje się rozmaitych zmian we własnym mieszkaniu, łącząc różne style. Kiedy tylko może, wyjeżdża na Mazury, by cieszyć się bliskością przyrody.
Polecane artykuły
Życie singla

Elastyczność wynajmu apartamentów - dlaczego warto wybrać długoterminowy lub krótkoterminowy najem?

Dowiedz się, jak elastyczność wynajmu apartamentów długoterminowego i krótkoterminowego kształtuje Twoje możliwości. Zrozum, dlaczego jeden z nich może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
Czytaj więcej
Życie singla

Życie singla: Jak czerpać radość i spełnienie?

Znajdź radość i spełnienie w każdym dniu, niezależnie od tego, czy jesteś singlem, czy w związku.
Czytaj więcej
UrządzanieŻycie singla

Sypialnia dla singla - jak zaprojektować funkcjonalne miejsce odpoczynku

Każdy powinien mieć swoją idealną sypialnię, która pozwala mu odpocząć i zrelaksować się po trudnym dniu. Projektowanie sypialni dla singla wymaga nieco innej strategii niż projektowanie sypialni dla pary lub rodziny. W tym artykule przedstawimy kilka porad, jak zaprojektować funkcjonalne i stylowe miejsce odpoczynku dla singla.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *