Życie singla

Planowanie zakupów spożywczych dla singli

Erik Mclean/unsplash.com

Zrobienie zakupów dla jednej osoby w taki sposób, żeby wystarczyły na dłuższy czas, ale jednocześnie by poszczególne produkty się nie zmarnowały, nie jest wcale proste. Jak więc zaplanować wypad do marketu, by kupić niezbędne rzeczy i nie przepłacić? Oto poradnik dla singli. 

Zaplanuj obiady na cały tydzień 

Przygotowanie listy dań, które przyrządzisz w ciągu kolejnych kilku dni, pomoże Ci w dwojaki sposób. Po pierwsze będziesz wiedzieć, ile czego potrzebujesz i bez jakich składników zdecydowanie nie dasz rady ugotować ulubionych potraw. Po drugie – możesz zaplanować obiady w taki sposób, by produkty, których nie zużyjesz na jeden raz, uratować przed zmarnowaniem. Jeżeli jednego dnia zrobisz kotlety mielone, kolejnego dodaj resztki mięsa do sosu do spaghetti. Dzięki temu nie wyrzucisz jedzenia na śmietnik, a co za tym idzie – nie zmarnotrawisz pieniędzy. 

Szukaj promocji 

Przeglądanie gazetek promocyjnych to świetne źródło inspiracji do gotowania oraz znana metoda na zaoszczędzenie kilku groszy. Jeśli nie masz dostępu do tego typu ulotek, pobierz jedną z aplikacji na telefon, gdzie znajdziesz wszystkie w jednym miejscu (np. Moja Gazetka). Na bieżąco sprawdzaj, jakie produkty będą niedługo w promocji i na podstawie tego decyduj, do którego sklepu się udasz. 

Oczywiście nie ma sensu jeździć od marketu do marketu, bo zaoszczędzone pieniądze stracisz na paliwo. Warto natomiast zobaczyć, w którym miejscu zakupy wyniosą Cię najmniej przy jednej wizycie. 

Listę zakupów rób na bieżąco 

To, że lista zakupów pomaga podczas wizyty w sklepie, wiemy chyba wszyscy. Kupowanie tylko tego, co jest na niej zapisane, pozwala uniknąć impulsywnych zachcianek i przekraczania wyznaczonego budżetu. Warto jednak zapisywać niezbędne produkty od razu, a nie tuż przed wyjściem z domu. To sprawi, że:

  • nie zapomnisz o czymś, co skończyło się kilka dni temu;
  • zapanujesz nad ilością rzeczy, które musisz kupić (dwa mleka czy jedno?);
  • nie będziesz zastanawiać się w sklepie, czy aby na pewno nie zostało jeszcze trochę sera.

Listę możesz robić w tradycyjny sposób albo skorzystać z aplikacji. Ten drugi sposób jest o tyle wygodny, że często poszczególne produkty są na bieżąco segregowane wg kategorii, co pozwala szybciej poruszać się po markecie.

Zwracaj uwagę na daty ważności 

Ten aspekt zawsze jest istotny, ale w przypadku singli ma jeszcze większe znaczenie. Produktów sprzedawanych w większych ilościach czy sporych opakowaniach jedna osoba nie zużyje bowiem aż tak szybko jak duża rodzina. Kiedy jesteś w domu, co kilka dni sprawdzaj daty tych produktów, które stoją dłużej (jogurty, śmietany itp.). Jeśli widzisz, że zbliża się termin – masz już pomysł na posiłek. 🙂 W sklepie wybieraj zaś takie opakowania, na których data jest jak najbardziej odległa.

A może przez Internet? 

W ostatnim czasie opcja robienia zakupów spożywczych przez Internet stała się bardzo popularna. To duże ułatwienie dla osób, które mieszkają same – wyklucza bowiem problem dźwigania ciężkich reklamówek do mieszkania. Dodatkowo możesz zaplanować dostawę na konkretną godzinę czy nawet inny dzień, co jest wygodne i praktyczne. 

Mamy nadzieję, że dzięki tym poradom uda Ci się robić zakupy szybko i oszczędnie. Pamiętaj – nie chodź do sklepu z pustym brzuchem. Wtedy będziesz mieć ochotę na wszystko. 😉

Zdj. główne: Erik Mclean/unsplash.com

Jej największą pasją zdecydowanie są podróże, choć większość swojego życia spędza przy biurku, gdzie zawzięcie stuka w klawiaturę. Zawsze ma w głowie najbardziej zaskakujące ciekawostki, a gdyby mogła, zaadoptowałaby wszystkie koty świata. To osoba, która nigdy się nie nudzi.
Aleksandra Szefer
Polecane artykuły
Życie singla

Domowe sposoby na relaks po pracy

Dowiedz się, jakie domowe sposoby sprawdzają się najlepiej, kiedy chcesz zrelaksować się po pracy. Praktyczne porady znajdziesz u nas!
Czytaj więcej
Życie singla

Z czego mogą wynikać zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji to wstydliwy temat, któremu nie poświęca się wystarczającej uwagi. Duża część mężczyzn cierpi z tego powodu i nie osiąga satysfakcji seksualnej. Sfera ta jest dla większości ludzi niezwykle istotna, szczególnie w związkach, dlatego warto poznać przyczyny impotencji i pozbyć się problemu, aby życie łóżkowe spełniało oczekiwania obu stron.
Czytaj więcej
Życie singla

Jak sobie poradzić z jesienną melancholią? Porady dla singla

Jak poprawić sobie humor, kiedy dookoła niezbyt korzystna jesienna aura? Oto kilka sposobów, które mogą pomóc ci poczuć się znacznie lepiej.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *