Życie singla

Mieszkanie dla singla – 5 rzeczy, o których trzeba wiedzieć

Dzisiaj bycie singlem świat ukazuje zupełnie inaczej. Jednym z przykładów, jaki sukces może odnieść osoba samotna, jest własne mieszkanie. Co singiel powinien o nim wiedzieć? Podpowiadamy!

Obecnie singiel nie musi kojarzyć się tylko i wyłącznie ze statusem osoby samotnej. Przede wszystkim będzie to osoba, która jest niezależna, stawiająca na własne pasje, posiadająca możliwość decydowania o sobie samym. Jedną z decyzji, na którą może się pokusić, jest zakup własnego mieszkania. Oto 5 rzeczy, o których musi wiedzieć singiel decydujący się na taki krok.

Kupić czy wynająć?

W dzisiejszych czasach singiel nie przywiązuje się aż tak do konkretnego miejsca. Z racji tego, iż jest sam, nie ma problemu ze zmianą lokalu. Z wynajmem mieszkania będzie o wiele prościej, bo można wyprowadzić się w każdej chwili.

Z zakupem własnych czterech kątów już jest trochę trudniej. Starając się o kredyt, osoba samotna musi mieć świadomość, że ten kredyt będzie spłacać sama. I to jego możliwości kredytowe będą dokładnie analizowane przez bank. Niemniej jednak, jeżeli singiel jest pewny, że chce się już zadomowić gdzieś na dłużej, lepszą opcją będzie zakup mieszkania.

Kawalerka, a może większe mieszkanie? Co trzeba wiedzieć:

  1. Osoba samotna wcale nie musi być skazana na małą kawalerkę. Wszystko zależy od naszych własnych potrzeb. Jedni większość czasu będą spędzać w pracy i na mieście, a drudzy pracują zdalnie i zamiast jeść w restauracjach wolą „pichcić” we własnej kuchni. Wtedy lepiej zakupić mieszkanie dwupokojowe. Dla osoby przebywającej przez większość dnia w czterech ścianach potrzebna jest przestrzeń, aby nie czuła się przytłoczona. Wiedząc, czego oczekujesz, możesz zdecydować, jaki metraż będzie dla Ciebie odpowiedni.
  2. Mieszkanie, w którym będziemy spędzać więcej czasu m.in. przez pracę zdalną, powinno być podzielone na strefę dzienną i nocną. W dwupokojowym mieszkaniu nie jest trudno o takie rozwiązanie, ale na pewno jest bardzo potrzebne, gdy musisz osiem godzin spędzić nad ekranem laptopa. Strefa dzienna (często jest to salon połączony z kuchnią) będzie Twoim miejscem pracy, a ta nocna (sypialnia) ma za zadanie sprawić, iż będziesz mógł w niej odpocząć.
  3. Nie mniej ważna od metrażu mieszkania jest lokalizacja. Tutaj rada jest prosta – własne M powinno znaleźć się w dobrze skomunikowanej lokalizacji. Dla singla nieistotne będą przedszkola czy szkoły, a liczyć się będzie dobry dojazd do centrum, galerii handlowych i innych usług.
  4. Małe mieszkanie? Kawalerka nie da Ci wielu możliwości zaprojektowania przestrzeni, ale możesz spróbować zaaranżować ją tak, abyś nie czuł się w niej przytłoczony. Pokój połączony z aneksem kuchennym może zostać rozdzielony za pomocą blatu, przy którym będzie można spożywać posiłki czy je tworzyć. We własnych niewielkich czterech kątach powinny znaleźć się lustra. One sprawią, że kawalerka będzie wydawać się większa.
  5. Jak pomieścić wszystkie swoje rzeczy? Podstawą urządzania mieszkania dla singla powinna być ogromna szafa. Najlepiej sięgająca aż po sufit. Wtedy nie będzie problemu z pomieszczeniem różnych drobiazgów. Dobrze, jeśli znajdziesz miejsce na niewielki stół, który będzie miał funkcję rozkładania. Na wizyty znajomych będzie wręcz idealny.

Zdjęcie główne: Max Vakhtbovych/pexels.com

Polecane artykuły
Życie singla

Elastyczność wynajmu apartamentów - dlaczego warto wybrać długoterminowy lub krótkoterminowy najem?

Dowiedz się, jak elastyczność wynajmu apartamentów długoterminowego i krótkoterminowego kształtuje Twoje możliwości. Zrozum, dlaczego jeden z nich może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
Czytaj więcej
Życie singla

Życie singla: Jak czerpać radość i spełnienie?

Znajdź radość i spełnienie w każdym dniu, niezależnie od tego, czy jesteś singlem, czy w związku.
Czytaj więcej
UrządzanieŻycie singla

Sypialnia dla singla - jak zaprojektować funkcjonalne miejsce odpoczynku

Każdy powinien mieć swoją idealną sypialnię, która pozwala mu odpocząć i zrelaksować się po trudnym dniu. Projektowanie sypialni dla singla wymaga nieco innej strategii niż projektowanie sypialni dla pary lub rodziny. W tym artykule przedstawimy kilka porad, jak zaprojektować funkcjonalne i stylowe miejsce odpoczynku dla singla.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *