Życie singla

Jak zajmować się psem, gdy jest się singlem?

Jak zajmować się psem, gdy jest się singlem?
Designed by Freepik

Artykuł sponsorowany

Pies w domu zmienia zupełnie atmosferę, wprowadza życie, radość i entuzjazm w nawet najbardziej szare progi. Z tego powodu mieszkający samodzielnie single często decydują się na adopcję czworonożnego towarzysza. Posiadanie psa w pojedynkę to jednak spore wyzwanie logistyczne, zwłaszcza że psiak potrzebuje ogromu uwagi, pracy i czasu. Zobacz, jak zajmować się psem, kiedy jest się singlem.

Spacery i załatwianie potrzeb

W życiu psa najważniejsza jest systematyczność i regularność. Niestety kiedy mieszka się samemu i pracuje w pełnym wymiarze godzin, regularne spacery mogą stać się problematyczne. Pies powinien wychodzić na spacery w tych samych godzinach codziennie, a odstęp między jednym spacerem a drugim nie powinien przekraczać 6 godzin. W pęcherzu psa tworzy się w godzinę 1 ml moczu na 1 kg masy ciała.

Pojemność pęcherza psa to w zależności od rozmiaru i wagi psiaka od 200 ml, nawet do 1 litra w przypadku ras olbrzymich. Sześciogodzinna przerwa od spacerów to granica, przy której pies odczuwa dyskomfort spowodowany przepełnieniem pęcherza, każda kolejna godzina to męczarnia. Dlatego jeśli nie masz możliwości wyjścia z psem na spacer, możesz zainwestować w kuwetę dla psa lub wielorazowe podkłady higieniczne, które przyniosą psu ulgę podczas Twojej nieobecności. Długotrwałe przetrzymywanie moczu prowadzi do rozciągnięcia się pęcherza i nietrzymania moczu w przyszłości.

Pory posiłków

Z karmieniem jest nieco łatwiej, ponieważ dorosły pies, powinien jeść od dwóch do trzech razy dziennie. Porcję karmy możesz dać psu rano, po pierwszym spacerze, drugą po powrocie z pracy, a trzecią wieczorem. Polecaną praktyką jest skarmianie psa po spacerach, jest to forma nagrody oraz pozwala uzupełnić energię spożytkowaną podczas spaceru. Jeśli chodzi o wybór karmy dla psa, bezwzględnie musi być ona bezzbożowa i zawierać jak najwięcej mięsa.

Zdrowy, dorosły pies powinien jeść przede wszystkim karmę suchą, a mokra powinna być uzupełnieniem diety, przysmakiem. W zależności od stanu zdrowia psa, konieczne mogą okazać się różne diety weterynaryjne. W takiej sytuacji należy poradzić się lekarza, co zaleca i poszukać karmy spełniającej te wymagania.

Plusy posiadania psa w pojedynkę

Przede wszystkim możesz utrzymać regularność i konsekwencję w wychowywaniu psa. Dla czworonogów konsekwencja to podstawa i praca z nimi może być skuteczna tylko wtedy, gdy ją zachowasz. Niestety jeśli w wychowanie psa angażuje się kilka osób, zachowanie ustalonych zasad i trzymanie się ich jest utrudnione. Kiedy mieszka się samemu, nikt nie ingeruje w Twoją pracę z psem i możesz bez przeszkód prowadzić trening. 

Po drugie, masz pewność, że będziesz ulubionym człowiekiem swojego psa. Często pies obiera sobie wśród domowników swojego idola, którego nie odstępuje na krok i za którym skoczyłby w ogień. Fakt, że to nie Ty jesteś dla psa tą osobą może być przykry. Kiedy mieszka się w pojedynkę, pies nie ma innych idoli poza Tobą. 

Pies to ogromna odpowiedzialność, ale jeszcze większa radość. Owszem, opieka nad psem w pojedynkę jest sporym wyzwaniem, ale nie jest to sprawa nie do przejścia.

Największą komplikacją jest kwestia wyjazdów. Jednak na to też są sposoby, możesz oddać psiaka do hotelu dla zwierząt, możesz również poprosić o pomoc przyjaciół lub sąsiadów. Jeśli chodzi o samodzielną opiekę nad psem, zawsze warto utrzymywać dobre relacje z sąsiadami, by móc liczyć na ich wsparcie. 

Nie tylko lubi pisać o ogrodzie i domu, ale także się nim zajmować. Często podejmuje się rozmaitych zmian we własnym mieszkaniu, łącząc różne style. Kiedy tylko może, wyjeżdża na Mazury, by cieszyć się bliskością przyrody.
Polecane artykuły
Życie singla

Elastyczność wynajmu apartamentów - dlaczego warto wybrać długoterminowy lub krótkoterminowy najem?

Dowiedz się, jak elastyczność wynajmu apartamentów długoterminowego i krótkoterminowego kształtuje Twoje możliwości. Zrozum, dlaczego jeden z nich może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
Czytaj więcej
Życie singla

Życie singla: Jak czerpać radość i spełnienie?

Znajdź radość i spełnienie w każdym dniu, niezależnie od tego, czy jesteś singlem, czy w związku.
Czytaj więcej
UrządzanieŻycie singla

Sypialnia dla singla - jak zaprojektować funkcjonalne miejsce odpoczynku

Każdy powinien mieć swoją idealną sypialnię, która pozwala mu odpocząć i zrelaksować się po trudnym dniu. Projektowanie sypialni dla singla wymaga nieco innej strategii niż projektowanie sypialni dla pary lub rodziny. W tym artykule przedstawimy kilka porad, jak zaprojektować funkcjonalne i stylowe miejsce odpoczynku dla singla.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *