Życie singla

Jak kupować na AliExpress?

Jak kupować na AliExpress?
Obraz Tumisu z Pixabay

Zakupy przez internet stają się codziennością. Jednak wciąż wielu użytkownikom sprawiają trudność. Jeżeli zastanawiałeś się jak kupować na AliExpress — to przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik. 

Czym jest AliExpress? 

Aliexpress to największy chiński sklep internetowy. Czasem nawet nazywany chińskim Allegro. Można tam kupować bezpośrednio od producentów, omijając przy tym wszystkich pośredników – czyli zwykłe sklepy. Znajdziesz tam zarówno odzież, tanie smartfony, obrazy, dodatki do domu i prawdopodobnie każdą możliwą elektronikę. Dlaczego ludzie kupują na AliExpress? Bo jest taniej. A często na naszym Polskim Allegro można spotkać się ze sprzedawcami, którzy sprowadzają produkty z chińskiego jego odpowiednika. 

Jak kupować na AliExpress? 

Cały proces rozpoczynasz od wyszukania interesujących Cię produktów. W tym celu musisz skorzystać z zestawu kategorii, albo zaimplementowanej wyszukiwarki. Strona posiada tłumaczenie na język polski — jest ono jednak dokonywane automatycznie przez translator, zatem jakość pozostawia wiele do życzenia. 

Po wpisaniu interesującej Cię frazy, na stronie z wynikami możesz doprecyzować kilka elementów — jak koszty wysyłki, widełki cenowe, zawęzić wyniki do kilku kategorii, oprzeć się na ocenach innych użytkowników, a nawet wybrać firmy których produkty nas interesują. 

Następnie przechodzi się do karty ze specyfikacją, a także miejsca, gdzie można go dodać do naszego koszyka zakupowego. Tam również możesz sprawdzić opinie na temat sprzedawcy. Przy niektórych produktach należy doprecyzować wybór produktu jak np. kolor etui, rozmiar bluzy czy rodzaj ładowarki- amerykańska czy europejska? Po wyborze interesujących produktów klikasz Buy Now

Źródło: Obraz justynafaliszek z Pixabay 

Nie musisz mieć założonego konta

Dla osób, które nie mają ochoty rejestrować się na stronie, mogą sfinalizować zakupy szybciej. Przechodząc do opcji finalizacji zakupów, nawet bez posiadania konta w serwisie możemy zacząć wypełniać rubrykę z podstawowymi danymi takimi jak adres e-mail (wysłane na niego zostanie potwierdzenie zakupu, a także dalsza komunikacja), adres do wysyłki czy numer telefonu. Przechodząc dalej możemy podejrzeć adres oraz załatwić kwestię płatności. Standardowo zaznaczona jest opcja z dodaniem naszego numeru karty płatniczej. Jeżeli jednak boisz się podawać numery swojej karty, masz możliwość wybrać opcję Other Payments Methods, w ramach której możesz skorzystać z pośrednika — Płatności24. I po wyborze tej opcji zostaniesz przeniesiony do strony wybranego banku i możesz zapłacić za zakupy w AliExpress automatycznym przelewem po zalogowaniu do banku. 

Kupując na AliExpress musisz być przygotowany na to, że paczka będzie lecieć prosto z Chin, zatem wybranie najtańszej opcji dostawy często jest równoznaczne z tym, że paczka może iść nawet miesiąc. Jednak w sytuacji, gdy paczka nie dotrze po kilku tygodniach, warto skontaktować się ze sprzedającym w celu wyjaśnienia sprawy. Zazwyczaj wtedy sprzedawca po wymianie kilku wiadomości oferuje zwrot pieniędzy za brak otrzymania towaru. 

Copywriterka i fanka urządzania wnętrz. Często można ją spotkać na zakupach kupującą ozdoby i dodatki do mieszkania. Zainteresowanie portalami społecznościowymi pojawiło się u niej kilka lat temu podczas rozpoczęcia prowadzenia swojego wideobloga.
Avatar
Polecane artykuły
Życie singla

Negatywne skutki pracy i nauki zdalnej - brak ruchu!

Jak pandemia wpłynęła na aktywność sportową i samopoczucie? Polacy odczuwają negatywne skutki!
Czytaj więcej
Życie singla

4 miejsca w Polsce, o których nie wiedziałeś

Z dala od popularnych atrakcji kryją się te mniej znane i niezwykle interesujące. Przedstawiamy propozycję naszych 4 miejsc, które warto odwiedzić!
Czytaj więcej
Życie singla

Lot w tunelu aerodynamicznym - wszystko, co musisz wiedzieć

Co musisz wiedzieć przed wybraniem się na lot w tunelu aerodynamicznym? Ile trwa? Jaki jest koszt? I czy jest to zabawna forma rozrywki?
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *