Życie singla

Jak dbać o higienę psa?

Artykuł sponsorowany

Wśród wielu osób panuje pogląd, że ze zwierzętami nierozerwalnie wiąże się nieprzyjemny zapach. Prawda jest jednak taka, że przykra woń nie jest winą samego czworonoga, a raczej jego opiekuna, który niedostatecznie dba o jego higienę. Niestety wielu właścicieli psów najzwyczajniej nie wie, jak to robić. Poznaj sposoby na dbanie o higienę swojego pupila. 

Czystość psich własności

Żeby w domu nie był wyczuwalny nieprzyjemny zapach psa, należy dbać o czystość przedmiotów, których używa on na co dzień. Pluszaki do rozszarpywania powinny być prane ręcznie w gorącej wodzie i szarym mydle, by zabić woń zaschniętej psiej śliny. Podczas wyboru legowiska dla psa, na przykład na stronie https://beds4dogs.pl/kategoria-produktu/legowiska/, wybierz takie z poszewką, którą można zdjąć i wyprać. Unikaj chemicznych środków czystości i mocnych zapachów. Wybierz szare mydło lub orzechy piorące, które zostawią po sobie syntetycznego i drażniącego dla psiego nosa zapachu, a skutecznie zabiją roztocza, powodujące przykre dla węchu wrażenia. Regularnie co posiłek myj także miski psa, które mogą być źródłem fetoru, zwłaszcza, jeśli pies je mokrą karmę, która psuje się w misce i po całym domu rozsiewa odór gnijącego mięsa. 

Wyczesywanie sierści oraz kąpiele

Nie przesadzaj z kąpielami psa. Jego naturalna flora bakteryjna oraz warstwa lipidowa pokrywające psią skórę są bardzo delikatne i jeśli nie ma takiej potrzeby, na przykład zalecenia weterynarza lub błotnej kąpieli na spacerze, należy unikać częstych kąpieli. Używaj wyłącznie szamponów przeznaczonych dla psów, rozwadniaj go w misce lub pojemniku i dopiero w tej formie nakładaj na sierść. Kąpiel powinna odbywać się mniej więcej co trzy miesiące, nie częściej. Wyczesywanie sierści również pomaga utrzymać higienę psa. Specjalną szczotką można nie tylko zebrać martwą sierść, która już wypadła i zadbać o skórę, lecz także oczyścić włosy i wyczesać z nich wszystko to, co nie powinno się w niej znaleźć. Na stan skóry oraz sierści ogromny wpływ ma żywienie psa, dlatego wybieraj dobrą, wysokomięsną i bezzbożową karmę. Zawsze czytaj skład tego, co podajesz swojemu pupilowi, ponieważ swoją nieświadomością na temat składu karmy dla psa możesz mu bardzo mocno zaszkodzić. Karmy wysokiej jakości możesz poszukać na stronie https://taniakarma.com/

Higiena psiej jamy ustnej

Choć jeszcze do niedawna była to nieoczywista rzecz, a wiele osób reagowało na ten pomysł pobłażliwym uśmiechem, szczotkowanie psich zębów dwa razy dziennie jest konieczne. Najlepiej używać do tego enzymatycznej pasty do zębów, przeznaczonej dla psów oraz szczoteczki do zębów dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Niektórzy wolą stosować do szczotkowania silikonową nakładkę na palec, co też może być wygodnym sposobem. Dzięki szczotkowaniu zębów zapobiegniesz osadzaniu się kamienia nazębnego na szkliwie, dzięki czemu w jamie ustnej nie będą pojawiać się stany zapalne. Bez kamienia nazębnego i chorób przyzębia zapach z psiej paszczy nie będzie zwalał z nóg. Jeśli zęby Twojego psa są już pokryte kamieniem najpierw musisz wybrać się na wizytę u weterynarza, który pod narkozą oczyści je i przygotuje do dalszej pielęgnacji. Żadna pasta, środek do wody czy algi morskie w diecie nie rozpuszczą kamienia, który już jest w jamie ustnej. 

Posiadanie psa to wielka odpowiedzialność. Nie zaniedbuj podstawowych potrzeb czworonoga, takich jak czystość i higiena. 

Zdjęcie główne: Alice Castro/pexels.com

Nie tylko lubi pisać o ogrodzie i domu, ale także się nim zajmować. Często podejmuje się rozmaitych zmian we własnym mieszkaniu, łącząc różne style. Kiedy tylko może, wyjeżdża na Mazury, by cieszyć się bliskością przyrody.
Aleksandra Nowak
Polecane artykuły
Życie singla

Domowe sposoby na relaks po pracy

Dowiedz się, jakie domowe sposoby sprawdzają się najlepiej, kiedy chcesz zrelaksować się po pracy. Praktyczne porady znajdziesz u nas!
Czytaj więcej
Życie singla

Z czego mogą wynikać zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji to wstydliwy temat, któremu nie poświęca się wystarczającej uwagi. Duża część mężczyzn cierpi z tego powodu i nie osiąga satysfakcji seksualnej. Sfera ta jest dla większości ludzi niezwykle istotna, szczególnie w związkach, dlatego warto poznać przyczyny impotencji i pozbyć się problemu, aby życie łóżkowe spełniało oczekiwania obu stron.
Czytaj więcej
Życie singla

Jak sobie poradzić z jesienną melancholią? Porady dla singla

Jak poprawić sobie humor, kiedy dookoła niezbyt korzystna jesienna aura? Oto kilka sposobów, które mogą pomóc ci poczuć się znacznie lepiej.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *