Życie singla

Jak dbać o higienę psa?

Artykuł sponsorowany

Wśród wielu osób panuje pogląd, że ze zwierzętami nierozerwalnie wiąże się nieprzyjemny zapach. Prawda jest jednak taka, że przykra woń nie jest winą samego czworonoga, a raczej jego opiekuna, który niedostatecznie dba o jego higienę. Niestety wielu właścicieli psów najzwyczajniej nie wie, jak to robić. Poznaj sposoby na dbanie o higienę swojego pupila. 

Czystość psich własności

Żeby w domu nie był wyczuwalny nieprzyjemny zapach psa, należy dbać o czystość przedmiotów, których używa on na co dzień. Pluszaki do rozszarpywania powinny być prane ręcznie w gorącej wodzie i szarym mydle, by zabić woń zaschniętej psiej śliny. Podczas wyboru legowiska dla psa, na przykład na stronie https://beds4dogs.pl/kategoria-produktu/legowiska/, wybierz takie z poszewką, którą można zdjąć i wyprać. Unikaj chemicznych środków czystości i mocnych zapachów. Wybierz szare mydło lub orzechy piorące, które zostawią po sobie syntetycznego i drażniącego dla psiego nosa zapachu, a skutecznie zabiją roztocza, powodujące przykre dla węchu wrażenia. Regularnie co posiłek myj także miski psa, które mogą być źródłem fetoru, zwłaszcza, jeśli pies je mokrą karmę, która psuje się w misce i po całym domu rozsiewa odór gnijącego mięsa. 

Wyczesywanie sierści oraz kąpiele

Nie przesadzaj z kąpielami psa. Jego naturalna flora bakteryjna oraz warstwa lipidowa pokrywające psią skórę są bardzo delikatne i jeśli nie ma takiej potrzeby, na przykład zalecenia weterynarza lub błotnej kąpieli na spacerze, należy unikać częstych kąpieli. Używaj wyłącznie szamponów przeznaczonych dla psów, rozwadniaj go w misce lub pojemniku i dopiero w tej formie nakładaj na sierść. Kąpiel powinna odbywać się mniej więcej co trzy miesiące, nie częściej. Wyczesywanie sierści również pomaga utrzymać higienę psa. Specjalną szczotką można nie tylko zebrać martwą sierść, która już wypadła i zadbać o skórę, lecz także oczyścić włosy i wyczesać z nich wszystko to, co nie powinno się w niej znaleźć. Na stan skóry oraz sierści ogromny wpływ ma żywienie psa, dlatego wybieraj dobrą, wysokomięsną i bezzbożową karmę. Zawsze czytaj skład tego, co podajesz swojemu pupilowi, ponieważ swoją nieświadomością na temat składu karmy dla psa możesz mu bardzo mocno zaszkodzić. Karmy wysokiej jakości możesz poszukać na stronie https://taniakarma.com/

Higiena psiej jamy ustnej

Choć jeszcze do niedawna była to nieoczywista rzecz, a wiele osób reagowało na ten pomysł pobłażliwym uśmiechem, szczotkowanie psich zębów dwa razy dziennie jest konieczne. Najlepiej używać do tego enzymatycznej pasty do zębów, przeznaczonej dla psów oraz szczoteczki do zębów dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Niektórzy wolą stosować do szczotkowania silikonową nakładkę na palec, co też może być wygodnym sposobem. Dzięki szczotkowaniu zębów zapobiegniesz osadzaniu się kamienia nazębnego na szkliwie, dzięki czemu w jamie ustnej nie będą pojawiać się stany zapalne. Bez kamienia nazębnego i chorób przyzębia zapach z psiej paszczy nie będzie zwalał z nóg. Jeśli zęby Twojego psa są już pokryte kamieniem najpierw musisz wybrać się na wizytę u weterynarza, który pod narkozą oczyści je i przygotuje do dalszej pielęgnacji. Żadna pasta, środek do wody czy algi morskie w diecie nie rozpuszczą kamienia, który już jest w jamie ustnej. 

Posiadanie psa to wielka odpowiedzialność. Nie zaniedbuj podstawowych potrzeb czworonoga, takich jak czystość i higiena. 

Zdjęcie główne: Alice Castro/pexels.com

Nie tylko lubi pisać o ogrodzie i domu, ale także się nim zajmować. Często podejmuje się rozmaitych zmian we własnym mieszkaniu, łącząc różne style. Kiedy tylko może, wyjeżdża na Mazury, by cieszyć się bliskością przyrody.
Polecane artykuły
Życie singla

Elastyczność wynajmu apartamentów - dlaczego warto wybrać długoterminowy lub krótkoterminowy najem?

Dowiedz się, jak elastyczność wynajmu apartamentów długoterminowego i krótkoterminowego kształtuje Twoje możliwości. Zrozum, dlaczego jeden z nich może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
Czytaj więcej
Życie singla

Życie singla: Jak czerpać radość i spełnienie?

Znajdź radość i spełnienie w każdym dniu, niezależnie od tego, czy jesteś singlem, czy w związku.
Czytaj więcej
UrządzanieŻycie singla

Sypialnia dla singla - jak zaprojektować funkcjonalne miejsce odpoczynku

Każdy powinien mieć swoją idealną sypialnię, która pozwala mu odpocząć i zrelaksować się po trudnym dniu. Projektowanie sypialni dla singla wymaga nieco innej strategii niż projektowanie sypialni dla pary lub rodziny. W tym artykule przedstawimy kilka porad, jak zaprojektować funkcjonalne i stylowe miejsce odpoczynku dla singla.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *