Życie singla

Gdzie warto pojechać na weekend w Polsce?

Gdzie warto pojechać na weekend w Polsce?
Designed by Freepik

Odpoczynek z dala od zgiełku i hałasu miasta może być świetnym pretekstem, aby wyjechać na weekend. Nasza ojczyzna obfituje w przepiękne zakątki, bogactwo przyrodnicze oraz słynie z ogromnej gościnności mieszkańców. Nie trzeba wiele, aby spędzić ciekawy weekend, zrelaksować się i naładować baterie przed wyzwaniami nadchodzącego tygodnia. 

Kierunek wyjazdu zależy od tego czego oczekujesz i co chciałbyś zobaczyć. Nie trzeba jechać daleko i spędzać całego dnia w podróży. Warto poszukać ciekawych miejsc blisko swojego domu, poczytać o wydarzeniach kulturowych organizowanych w okolicy. Zapoznaj się z nasz małym przewodnikiem po Polsce, w którym przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.  

Jaki kierunek wybrać, aby zobaczyć ciekawe miejsca w Polsce? 

Polesie Lubelskie 

Może nie jest to najpopularniejszy kierunek wycieczek na mapie naszego kraju, ale zapewniamy, że w lubelszczyźnie bardzo łatwo się zakochać. Dlaczego jest to rejon, do którego warto wybrać się na weekend? Przede wszystkim dlatego, aby zanurzyć się w ciszy, spokoju i pięknie środowiska naturalnego. Punktem obowiązkowym, dla którego warto odwiedzić Polesie Lubelskie jest Poleski Park Narodowy. Jest on świetnie przygotowany na zwiedzających, dzięki wytyczonym ścieżkom, kładkom i szlakom edukacyjnym. Tak spędzony czas daje całe spektrum możliwości do obserwowania dzikiej przyrody. Możesz być zaskoczony, jak taki weekend w oderwaniu od szybkiego życia w mieście powoli Ci zresetować głowę i zatrzymać się na chwilę. W międzyczasie warto również odwiedzić stolicę regionu, czyli Lublin, który zachwyca swoją kuchnią, architekturą oraz licznymi punktami widokowymi. 

Kraina Żubrów, czyli Białowieża 

Nie uciekamy jeszcze ze wschodniej ściany i zachęcamy do przyjechania na Podlasie. Ten teren nie przez przypadek nazywany jest Zielonymi Płucami Polski, gdyż ilość lasów jest tu znacząca. Nie możesz sobie odmówić odwiedzenia Białowieży, która słynie z pięknych zielonych terenów oraz z obecności żubrów. Sama wieś jest na tyle urokliwa, że nie zabraknie Ci atrakcji na cały weekend. Pierwszym krokiem powinna być wizyta w Pokazowym Rezerwacie Żubrów. Jest to świetnie przygotowany obiekt, w którym można zobaczyć nie tylko żubry, ale i inne zwierzęta zamieszkujące te tereny. Warto spróbować podlaskiej kuchni i jej specjałów w postaci kartaczy, babki ziemniaczanej oraz sękacza. Osoby lubiące regionalne trunki obowiązkowo powinny spróbować mocnego bimbru. 

Góry Sowie

Przenosimy się na  zachód Polski i zachwalamy Dolny Śląsk. Miłośnicy gór powinni wybrać się na południe w poszukiwaniu pięknych szlaków i wzniesień, które można zdobywać. Co wyjątkowego jest w Górach Sowich? Niezaprzeczalnie jest to ich klimat, nieco tajemniczy, trochę mroczny na pewno pobudza wyobraźnie. Jest to kraina pełna baśniowych skał, lasów i oczywiście gór. Każdy znajdzie idealną trasę dla siebie, bo szlaki mają zróżnicowany poziom trudności. Najpopularniejsze kierunki wypraw to Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, Skały Puchacza czy Skalne Grzyby. Grzechem byłoby być w tych okolicach i nie odwiedzić Wrocławia, który nie bez przyczyny był Europejską Stolicą Kultury. Zła wiadomość jest taka, że weekend może nie być wystarczający, aby poznać uroki tego regionu, dlatego nie zdziwimy się, jak weźmiecie w pracy wolne również na poniedziałek. 

Wyspa Uznam 

W naszym zestawieniu ciekawych miejsc w Polsce nie mogło zabraknąć nadmorskich rekomendacji. Tym razem padło na wyspę Uznam. Jest to niezwykle ciekawe miejsce, gdyż podzielone jest na część polską oraz niemiecką. Ten kulturowy miks stworzył niebanalne i jedyne w swoim rodzaju miejsce na odpoczynek i relaks. Warto teren wyspy zwiedzać rowerem, gdyż ma świetną sieć ścieżek rowerowych. Można poczuć się tam jak na prawdziwych sielskich wakacjach. Nie dość, że możemy cieszyć się szerokimi piaszczystymi plażami, to na wyspie są również cudowne klify oraz jeziora. Kulinarnie jest to raj dla smakoszy dań rybnych. Świeże i wspaniale przyrządzone śledzie, sandacze i flądry. Skusisz się? 

Pisze treści oraz odpowiada za śledzenie trendów. Kocha dekoracje i dodatki, które sprawiają, że w domu panuje ciepła i przytulna atmosfera. Przy tym zwraca uwagę na użyteczność przestrzeni do mieszkania oraz psychologiczne aspekty przestrzeni, które sprawiają, że żyje nam się lepiej.
Polecane artykuły
UrządzanieŻycie singla

Sypialnia dla singla - jak zaprojektować funkcjonalne miejsce odpoczynku

Każdy powinien mieć swoją idealną sypialnię, która pozwala mu odpocząć i zrelaksować się po trudnym dniu. Projektowanie sypialni dla singla wymaga nieco innej strategii niż projektowanie sypialni dla pary lub rodziny. W tym artykule przedstawimy kilka porad, jak zaprojektować funkcjonalne i stylowe miejsce odpoczynku dla singla.
Czytaj więcej
Życie singla

Jak urządzić ekskluzywne mieszkanie dla singla?

Sprawdź, po jakie materiały warto sięgnąć i na jaką kolorystykę się zdecydować, aby osiągnąć spektakularny efekt.
Czytaj więcej
Życie singla

Domowe sposoby na relaks po pracy

Dowiedz się, jakie domowe sposoby sprawdzają się najlepiej, kiedy chcesz zrelaksować się po pracy. Praktyczne porady znajdziesz u nas!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *