Życie singla

8 tytułów książek na długie zimowe wieczory

8 tytułów książek na długie zimowe wieczory
Designed by Freepik

Pogoda za oknem nie rozpieszcza – deszcz, śnieg, niskie temperatury, a dodatkowo pandemia. Istnieje wiele przyczyn, przez które częściej spędzasz teraz czas w domu. Ale każdy powód jest dobry, żeby przeczytać dobrą książkę. Zobacz 8 pozycji, które wciągną Cię już po jednej stronie.

Czytanie książek niesie za sobą wiele korzyści i do tego nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak raporty Biblioteki Narodowej od lat pokazują, że literaturę odsuwamy na boczny tor. Pomimo to istnieją osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez książek. To właśnie dla Ciebie stworzyliśmy listę ciekawych lektur, które wciąż są wydawniczymi świeżynkami. Wybierz tę, która odpowiada Ci najbardziej albo przeczytaj je wszystkie.

Książki idealne na zimowe wieczory i nie tylko

Czuły narrator” Olga Tokarczuk

To najnowsze dzieło polskiej laureatki Literackiej Nagrody Nobla. Zawiera wątki o współczesnym świecie oraz prywatne doświadczenia autorki. Składa się z dwunastu wyselekcjonowanych esejów i wykładów, które pomogą Ci zrozumieć proces twórczy arcymistrzyni. Z pewnością niemało namiesza Ci w głowie wprowadzona kategoria czułości. Tytuł został zaczerpnięty z mowy noblowskiej, która także znajduje się w zbiorze. Przeczytaj, a nie pożałujesz.

Pianie kogutów, płacz psów” Wojciech Tochman

Co prawda jest to kontynuacja głośnych książek “Jakbyś kamień jadła” i “Dzisiaj narysujemy śmierć”, ale możesz przeczytać ją niezależnie. Nie jest to najlżejsza lektura, lecz na pewno warta uwagi. Tochman z precyzją i wrażliwością opowiada o sprawach trudnych i bolesnych. Tematy, które przewijają się na kartkach tej reporterskiej opowieści, to np. ludobójstwo, obłęd, samotność, choroba i trauma w obliczu bogactwa i radości. Wykreowana przez autora wizja Kambodży to lustrzane odbicie aktualnej sytuacji na świecie. Może losy bohaterów tego dzieła skłonią Cię do przemyśleń o teraźniejszości.

“Pokora” Szczepan Twardoch

Wciągająca opowieść o rewolucji, wojnie i miłości. Te na pierwszy rzut oka niepasujące sprawy tworzą nierozerwalną całość. Dzięki temu tytułowi dowiesz się, jaką cenę niektórzy musieli zapłacić za godność. Całość dzieje się w czasach odzyskania przez Polaków niepodległości po 123 latach niewoli. Świetna propozycja dla czytelników kochających historię.

Powrót” Nicholas Sparks 

Zdecydowanie bardziej przystępna oferta. Nadaje się na wieczór po ciężkim dniu pracy. Po misji wojskowej poważnie ranny lekarz postanawia zamieszkać w domu swoich dziadków. Zamiast ciszy i spokoju spotyka tam kobietę z sekretem. Nie obiecujemy, że w trakcie lektury nie uronisz żadnej łzy.

Szepty spoza nicości” Remigiusz Mróz

Jeśli lubisz kryminały, to koniecznie musisz zaznajomić się z twórczością Mroza. W najnowszej książce z serii opowiadającej o losach Seweryna Zaorskiego będziesz świadkiem badania sprawy poćwiartowanych zwłok w lasach Roztocza. Kto jest sprawcą? Jaki był motyw morderstwa? I jaki związek ze sprawą ma pierwszoplanowa postać? Dowiedz się sam.

Wybrańcy” Veronica Roth 

W naszym spisie reprezentuje gatunek science fiction. Dedykowana szczególnie dla młodych dorosłych. Piątka zwykłych nastolatków wskazanych przed laty proroctwem zwycięża walkę z Mroczyn. Czy jednak na tym kończą się ich problemy? Nie. Zobacz, jakie zawirowania życiowe przeżyją Wybrańcy.

Tu byłem. Tony Halik” Mirosław Wlekły

Biografia człowieka, którego prawdziwe życie jest bardziej nieprawdopodobne niż najlepsza powieść. Przeczytaj tę przewrotną historię, której prawie nie da się opowiedzieć. 

Ratownik” Tomasz Mitra

Praca w karetce to trudne zadanie. Ratownicy i lekarze prawie codziennie są świadkami zawałów, udarów, poparzeń, przemocy i innych wypadków. Śmierć jest na wyciągnięcie ręki, na każdym dyżurze ratują ludzkie życie. Wszystko to sprowadza się do ogromnego obciążenia psychicznego. “Lekarstwem” dla personelu medycznego bywają alkohol, narkotyki i seks. Przeczytaj historie z życia wzięte. 

Mamy nadzieję, że w chłodne wieczory nie będziesz się nudził i dasz się wciągnąć którejś z ośmiu historii opowiedzianych na łamach powyższych książek. Zaczytanej zimy!

Studentka filologii polskiej ze specjalizacją dziennikarską. Związana z marketingiem od kilku lat. Nie znosi rutyny, może dlatego wybrała pracę w Internecie. Obecnie mieszkanka Poznania, jednak w przyszłości marzy o małym domku z ogródkiem poza metropolią.
Małgorzata Kacperska
Polecane artykuły
Życie singla

Intymna sfera w życiu singla - jak o nią dbać?

Sfera intymna jest ważna zarówno dla osób w związku, jak i dla singli. Jak zatem o nią dbać i jakie korzyści z tego płyną?
Czytaj więcej
Życie singla

Ciekawe koncerty 2021 - muzyka alternatywna

Dobre wieści dla fanów muzyki alternatywnej - mimo pandemii planowanych jest sporo ciekawych wydarzeń muzycznych! Zobacz terminy i miejsca koncertów 2021.
Czytaj więcej
Życie singla

Czarter jachtów - popularny sposób na relaks także w Polsce

Czarter jachtów brzmi ekskluzywnie? Niekoniecznie! To coraz częściej wybierana opcja relaksu.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *