Życie singla

4 miejsca w Polsce, o których nie wiedziałeś

4 miejsca w Polsce, o których nie wiedziałeś
Obraz WikiImages z Pixabay

Gdzie warto jechać, by się pozytywnie zaskoczyć? Z dala od popularnych atrakcji kryją się te mniej znane i niezwykle interesujące. Przedstawiamy propozycję naszych 4 miejsc, które warto odwiedzić!

Mikoszewo

Miejscowość ta leży w pobliżu ujścia Wisły. Te mało uczęszczane tereny są na tyle spokojne, że upodobały je sobie bałtyckie foki. Te sympatycznie wyglądające zwierzątka można znaleźć właśnie m.in. na mikoszewskiej plaży. Są też organizowane rejsy na oglądanie fok. 

Sine Wiry

To rezerwat znajdujący się na terenie gmin Cisna i Solina. Zajmuje 450 hektarów i obejmuje 7 kilometrów rzeki. Zawiera fragmenty starodrzewu bukowo-jodłowego i liczne rośliny, takie jak: tojad wschodniokarpacki, buławnik mieczolistny czy buławnik wielkokwiatowy z Polskiej Czerwonej Księgi Roślin.

Pola Lawendy na Warmii

Mimo że ta roślina uwielbia klimat śródziemnomorski, nieodłącznym elementem warmińskiego krajobrazu okolic Olsztyna stała się w 2001 roku. Najlepiej podziwiać ją w miesiącach letnich, kiedy odcienie fioletu zalewają całą plantację.

Polski Spisz

Stanowi fragment większej krainy etnograficznej zwanej po prostu Spiszem. Te wciśnięte między Dunajec, Białkę i Pieniny Spiskie tereny zamieszkuje mała grupa górali zwanych Spiszakami. Zdecydowana większość z nich mieszka po stronie słowackiej, lecz na terytorium Polski można zobaczyć kilka ciekawych miejsc związanych z tą kulturą m.in. w Jurgowie (spichrze i kościół) i Kacwinie (spichrze). 

Copywriterka i fanka urządzania wnętrz. Często można ją spotkać na zakupach kupującą ozdoby i dodatki do mieszkania. Zainteresowanie portalami społecznościowymi pojawiło się u niej kilka lat temu podczas rozpoczęcia prowadzenia swojego wideobloga.
Avatar
Polecane artykuły
Życie singla

Negatywne skutki pracy i nauki zdalnej - brak ruchu!

Jak pandemia wpłynęła na aktywność sportową i samopoczucie? Polacy odczuwają negatywne skutki!
Czytaj więcej
Życie singla

Lot w tunelu aerodynamicznym - wszystko, co musisz wiedzieć

Co musisz wiedzieć przed wybraniem się na lot w tunelu aerodynamicznym? Ile trwa? Jaki jest koszt? I czy jest to zabawna forma rozrywki?
Czytaj więcej
Życie singla

Jak kupować na AliExpress?

Zakupy przez internet stają się codziennością. Aliexpress to największy chiński sklep internetowy. Czasem nawet nazywany chińskim Allegro.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *