Urządzanie

Nowoczesne oświetlenie do małego mieszkania

Artykuł sponsorowany

Oświetlenie może całkowicie odmienić wygląd wnętrza. Dobrze dobrane oświetlenie pokoju jest w stanie sprawić, że będzie on prezentował się zdecydowanie bardziej korzystnie. Dodatkowo, na małych powierzchniach, światło jest w stanie stworzyć efekt większej przestrzeni i rozjaśnić wnętrze, by wydawało się bardziej przestronne. Poznaj nasze pomysły na nowoczesne oświetlenie do małego mieszkania.   

Oświetlenie do kawalerki   

Światło potrafi zmienić bardzo wiele. Jasne wnętrza optycznie sprawiają wrażenie większych, dlatego ich oświetlenie powinno być dobrze przemyślane. Jeśli masz ten komfort, że w Twojej kawalerce jest dużo naturalnego światła dziennego, możesz wykorzystać je na swoją korzyść.Pomaluj wnęki okienne na biało i postaw na jasne barwy ścian, w ten sposób światło słoneczne będzie intensywnie odbijało się od tych powierzchni i fantastycznie rozświetli wnętrze. Jasne ściany są także przyjacielem sztucznego oświetlenia. Światło lampy świetnie rozprasza się na takich powierzchniach i sprawia, że mieszkanie wydaje się większe, niż jest w rzeczywistości. Jeśli chodzi o rodzaj oświetlenia do kawalerki, najlepiej sprawdzi się tu światło górne. Lampy bez ograniczających kloszy doskonale rozpraszają światło po całym pomieszczeniu, dzięki czemu w kawalerce nie ma ciemnych kątów. Żyrandole LED to doskonały wybór. Dodatkowo, oświetlenie górne nie zabiera cennej przestrzeni użytkowej, dzięki czemu jest idealną opcją dla małych powierzchni.   

Oświetlenie salonu połączonego z jadalnią  

Bardzo często w małych mieszkaniach jedno pomieszczenie musi spełniać więcej niż jedną rolę. Zazwyczaj zdarza się, że takim wielofunkcyjnym pomieszczeniem staje się salon. Odpowiednie oświetlenie może sprawić, że zarówno salon, jak i jadalnia będą dokładnie wydzielone i podkreślone. Dość nietuzinkowym pomysłem na oświetlenie jadalni połączonej z salonem, jest zamontowanie na ścianie, wzdłuż której stoi stół, kinkietów. W ten sposób część jadalniana będzie rozjaśniona, a przestrzeń dookoła stołu pozostanie wolna i będzie można spożytkować ją w inny sposób. Kinkiety nie tylko dadzą oświetlenie, lecz także mogą stać się całkiem ciekawą ozdobą na ścianie.   

Kinkiety dają niesamowicie klimatyczny, miękki rodzaj światła, które pięknie rozprasza się w większych pomieszczeniach. Jest to także bardzo subtelne światło, które nie zdominuje jadalni, ale pomoże estetycznie odseparować ją od części salonowej, w której potrzebne jest jednak zupełnie inne oświetlenie.   

Fot.: Katja Rooke/unsplash.com

Nie tylko lubi pisać o ogrodzie i domu, ale także się nim zajmować. Często podejmuje się rozmaitych zmian we własnym mieszkaniu, łącząc różne style. Kiedy tylko może, wyjeżdża na Mazury, by cieszyć się bliskością przyrody.
Polecane artykuły
Urządzanie

Imitacja drewna na elewację — stylowy akcent dekoracyjny

Drewno, będące jednym z najbardziej pożądanych materiałów budowlanych przez wieki, nie tylko spełnia funkcje praktyczne, ale przede wszystkim dodaje charakteru każdemu budynkowi, czyniąc go wyjątkowym i pełnym uroku.
Czytaj więcej
Urządzanie

Zalety i zastosowanie aluminiowych szyn sufitowych w aranżacji wnętrz

Odkryj jak aluminiowe szyny sufitowe mogą zmienić Twoje wnętrze. Zrozumieją ich zalety i zastosowania, które czynią aranżacje pomieszczeń praktycznymi oraz stylowymi.
Czytaj więcej
Urządzanie

Jak wybrać idealne elementy małej infrastruktury do twojego parku lub placu?

Odkryj, jak skutecznie dobierać elementy małej infrastruktury, aby twój park lub plac stał się przyjaznym i atrakcyjnym miejscem dla użytkowników.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *