Urządzanie

Moskitiery do domu wady i zalety zastosowania?

moskitiera

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Moskitiery cieszą się ostatnio bardzo dużym i coraz częściej stanowią element wyposażenia nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale także w prywatnych domach. Niewątpliwie to doskonała ochrona przed owadami, zarówno latem, jak i jesienią, kiedy insekty szukają cieplejszego miejsca do schronienia.

Moskitiery ramkowe to specjalnie zaprojektowane siatki przeciw owadom, o bardzo małych oczkach i gęstej strukturze. Moskitiery ramkowe idealnie sprawdzą się w tradycyjnych oknach, w oknach dachowych czy drzwiach balkonowych, pozwalając na swobodny przepływ powietrza i bezproblemowe otwieranie okna. Czy rzeczywiście moskitiery okienne warto zamontować na swoich oknach? O tym dowiesz się z tego poradnika!

Moskitiery — trwałe i funkcjonalne rozwiązanie na okna i drzwi balkonowe

Moskitiery okienne są idealnie dopasowane do ramy okna i drzwi. Dobrze wykonane pomiary pozwalają na bezinwazyjny montaż. Co więcej, każda firma zajmująca się produkcją i montażem moskitier dba o to, by łatwo było kolorystycznie dopasować ramkę moskitiery do ościeżnicy okna i drzwi. Solidna moskitiera okienna montowana jest na równi z brzegiem zewnętrznej ramy okna i nie stanowi żadnej przeszkody przy jego otwieraniu. Dlatego też moskitiery cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Dodatkowo raz zainwestowane pieniądze dadzą nam komfort użytkowania przez wiele lat, oczywiście pod warunkiem, że zainwestujemy w produkt solidny i dobrej jakości. Moskitiery z włókna węglowego są nie tylko niezwykle proste w montażu, ale także bardzo trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Samo czyszczenie moskitier także nie stanowi problemu — wystarczy przetrzeć moskitierę wilgotną ściereczką i gotowe!

moskitiera ochroną przed owadami

Rodzaje moskitier – moskitiery ramkowe, antyalergiczne i zwijane na wymiar

Ramkowa moskitiera okienna wykonana z włókna węglowego występuje w kilku wariantach, w zależności od potrzeb użytkowników. Różnią się one przede wszystkim sposobem montażu, a także mechanizmem sterowania. Wybierając moskitiery do domu czy biura, warto sprawdzić wszystkie możliwości i dobrać te idealnie nam odpowiadające. Są to:

  • Moskitiery rolowane – zwijają się i chowają do kasety u góry okna. Zajmują mniej miejsca oraz pozwalają na swobodny dostęp do zewnętrznej części okna.
  • Moskitiery ramkowe – bardzo prosty i wytrzymały rodzaj moskitiery, montowany do ramy okiennej.
  • Antyalergiczne – chroniące nie tylko przed owadami, ale także przed znajdującymi się w powietrzu alergenami, które, dzięki specjalnej siatce, nie dostają się do pomieszczenia.
  • Moskitiery dachowe – idealnie dopasowane do okna dachowego, montowane na haczyki i dające możliwość swobodnego otwarcia okna.

O rodzajach i sposobach montażu każdej z tych moskitier dowiesz się więcej na stronie moskitiery Kraków. Firma ta specjalizuje się w produkcji i montażu moskitier i z pewnością pomoże w wybraniu tych idealnie pasujących do okien czy drzwi.

moskitiera na oknie

Zalety i wady montażu moskitiery okiennej lub balkonowej

Nie ma wątpliwości, że montaż moskitier okiennych i drzwiowych zapewni szereg korzyści. Najważniejsze z nich to:

  • skuteczna ochrona przed owadami,
  • ochrona przed nadmiernym pyleniem roślin,
  • swobodne otwieranie okna i drzwi,
  • bezinwazyjny montaż (nie wymaga wiercenia otworów),
  • spokojny sen (bez owadów),
  • dodatkowe zabezpieczenie dla zwierząt (zwłaszcza na wyższych piętrach),
  • długoletnia wytrzymałość,
  • bogata kolorystyka,
  • idealne dopasowanie do ramy okna i drzwi,
  • możliwość montażu przy roletach zewnętrznych.

Nie można także pominąć kwestii wad, choć moskitiery drzwiowe i okienne nie mają ich zbyt wiele. Jedyne co warto wziąć pod uwagę to ograniczony dostęp do zewnętrznej części parapetu i ramy okna (w celu ich wyczyszczenia). Jednak nie jest to zbyt duże utrudnienie, moskitiery można bowiem w bardzo łatwy sposób zdjąć i ponownie zamontować bez konieczności wzywania fachowców. Co więcej, moskitiera może także w nieznacznym stopniu ograniczać widoczność.

otwieranie moskitiery

Podsumowanie

Moskitiery okienne i drzwiowe to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, chroniące nas przed niechcianymi insektami w domu czy alergenami. Idealnie dobrane stanowią doskonałą barierę ochronną przy jednoczesnym swobodnym przepływie powietrza. Moskitiery dopasowane do koloru okna są praktycznie niewidoczne. Dodatkowym atutem jest także ich bezinwazyjny montaż – za pomocą specjalnych haczyków, co daje także możliwość demontażu moskitiery na okres zimowy, bez jej uszkodzenia. Samo dbanie o nią nie jest trudne i nie wymaga nadmiernego wysiłku. Solidna konstrukcja i użyte w procesie produkcji  materiały powodują, że jest odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne i będzie mogła być użytkowana przez długi czas. Warto więc zainwestować i zamontować moskitiery, czy to te zwijane, czy na ramce. Z pewnością spełnią one Twoje oczekiwania i sprawią, że dom stanie się synonimem komfortu.

Zdjęcia: materiał prasowy Klienta.

Polecane artykuły
Urządzanie

Jaka bateria wannowa sprawdzi się w Twojej łazience?

Decydując się na zakup wanny nie można zapomnieć także o wyborze odpowiedniej baterii wannowej.  Ważne jest, aby wybrać taką, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna i trwała. W poniższym tekście przedstawimy porównanie różnych typów baterii wannowych, trendy w designie oraz sposoby na rozwiązanie częstych problemów z nimi związanych. Porównanie różnych typów baterii wannowych Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów baterii wannowych. Jednymi z najpopularniejszych są jednouchwytowe, które pozwalają na łatwe regulowanie temperatury i strumienia wody jednym ruchem dłoni. Często polecanym produktem tego typu jest bateria wannowa Memoria A42334 Vitra. Natomiast baterie dwuuchwytowe posiadają dwa pokrętła, dzięki czemu można dokładnie regulować temperaturę wody. Oba typy baterii mogą być montowane na wannie wolnostojącej lub przyściennym uchwycie. Stosunkowo nowym rodzajem baterii wannowej jest wariant z termostatem, która pozwala na ustawienie precyzyjnej temperatury wody. Baterie te posiadają dodatkowo system zabezpieczający przed poparzeniem, co jest szczególnie ważne w łazienkach z dziećmi. Innym rodzajem baterii wannowej są produkty z natryskiem, które umożliwiają szybkie umycie całego ciała podczas kąpieli. Trendy w designie baterii wannowych W dzisiejszych czasach baterie wannowe nie służą już tylko do regulacji strumienia i temperatury wody, ale także są ważnym elementem aranżacji łazienki. Producenci coraz częściej więc zwracają uwagę na design baterii, które stanowią element dekoracyjny. Aktualnie bardzo modna jest bateria wannowa w stylu nowoczesnym, charakteryzująca się minimalistycznymi formami i matowymi wykończeniami. Natomiast dla osób lubiących klasyczne rozwiązania polecamy baterie wannowe z uchwytami w stylu retro lub tradycyjne baterie dwuuchwytowe. Jednym z najczęściej wybieranych obecnie produktów jest bateria wannowa wolnostojąca Chrom AREX.1255CR Excellent, która dzięki prostemu designowi pasuje do różnych stylów łazienek. Częste problemy związane z bateriami wannowymi i sposoby ich rozwiązania Mimo że bateria wannowa jest ważnym elementem wyposażenia łazienki, to niestety zdarzają się problemy z jej działaniem. Na szczęście są to zwykle usterki, które jesteśmy w stanie samodzielnie naprawić i nie wymaga to dużych nakładów finansowych. Jednym z najczęstszych problemów jest zatykanie się perlatora, który odpowiada za mieszanie wody z powietrzem. W takiej sytuacji wystarczy odkręcić perlator i przepłukać go pod bieżącą wodą. Inną powszechną usterką jest wyciekanie wody z baterii. Przyczyną może być zużyta uszczelka, którą należy wymienić. W...
Czytaj więcej
Urządzanie

Twój dom - Twój wyjątkowy azyl

Twój dom - miejsce, gdzie tworzysz historie, odprężasz się i znajdujesz spokój. Stwórz wnętrze, które odzwierciedla twój styl i wyjątkowość.
Czytaj więcej
Urządzanie

Trendy w aranżacji salonu - nowoczesne i stylowe rozwiązania

Jakich trendów w aranżacji salonu możesz spodziewać się w 2023 roku? Sprawdźmy!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *