Urządzanie

Mobilne biurko do laptopa – idealne do małego mieszkania!

Mobilne biurko do laptopa - idealne do małego mieszkania!
Designed by Freepik

W małym mieszkaniu bardzo ciężko zorganizować sobie biuro. Duże biurka nigdzie się nie mieszczą, co gorsza, zajmują tylko niepotrzebnie miejsce i wszystkim zawadzają.

Przez to znacząca ilość osób korzysta z laptopa, trzymając go na kolanach lub stoliku kawowym. Nie jest to zdrowe dla kręgosłupa. Tymczasem można kupić mobilne biurko, które jest lżejsze, mniejsze i może zmieścić się w każdym domowym kącie. 

Mobilne biurko – co to? 

Mobilne biurka są dużo lżejsze od standardowych i można je z łatwością przenosić. Jeśli mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu, również nie sprawiają większego problemu, ponieważ możesz je przenieść do każdego kolejnego miejsca zamieszkania.

Mobilne biurka zazwyczaj są wyposażone w 4 kółka, dzięki czemu łatwiej je przemieszczać. Są one stylizowane na tradycyjne i wykonane z drewna. Można znaleźć też te z aluminium. Najczęściej są dostarczane z pasującym do nich taboretem.

Mobilne biurko ma również wbudowane półki. Zazwyczaj umieszczone są one tak samo jak w ich klasycznym odpowiedniku. Co charakteryzuje mobilne biurko? Jest ono dużo mniejsze i lżejsze, dzięki czemu wygodne biuro możesz zorganizować nawet w najmniejszym mieszkaniu.

Gdzie zorganizować swoje biuro? 

Gdy mowa o małej kawalerce, niezwykle ważna jest odpowiednia organizacja. Mobilne biurko ma tę zaletę, że możesz je ustawić, gdziekolwiek chcesz. Poniżej garść informacji dotycząca najczęściej wybieranych przestrzeni, gdzie nie będziesz nikomu przeszkadzał, a poczujesz się jak w prawdziwym biurze. Wystarczy laptop, dokumenty i porządek na biurku, a już możesz zacząć pracować! 

Biurko za przesuwanymi drzwiami

To częste rozwiązanie praktykowane w bardzo małych mieszkaniach. Projektanci umieszczają przesuwane drzwi we wnękach, dzięki czemu mieszkanie ma dodatkową powierzchnię, tylko ukrytą. Często znajduje się tam łóżko, czasami jest to tylko przestrzeń na rzeczy. Z takiego wnętrza bez problemu możesz zrobić własne biuro, wykorzystując do tego mobilne biurko. Jest małe, więc bez problemu się tam zmieści. Co więcej, w schowku możesz przybić małe półeczki lub postawić regał na niezbędne dokumenty. 

Jest to niezwykle dobre rozwiązanie: biurko i dokumenty nie będą zabierały miejsca w mieszkaniu, a Ty po skończonej pracy możesz zasunąć drzwi i spokojnie się zrelaksować. 

Mobilne biurko w sypialni

Często małe mieszkania mają tylko jedno duże pomieszczenie, które jest zarówno kuchnią, pokojem dziennym, jak i sypialnią. Nawet w takim miejscu znajdziesz przestrzeń na ulokowanie swojego biurka. Każdy ma w swojej sypialni dużą szafę, za którą znajduje się wnęka. Jeśli miejsce tam nie jest wykorzystane – zagospodaruj je w taki sposób. Wcześniej upewnij się, że na pewno nie będziesz nikomu przeszkadzać.

Biurko pod schodami

Mieszkasz w domu, a nie masz miejsca na domowe biuro? Możesz wykorzystać przestrzeń pod schodami. Upewnij się tylko, że kąt nachylenia jest wystarczający, a Ty wstając, nie uderzysz się w głowę. 

Nie będziesz tam nikomu przeszkadzał. Z doświadczenia wiemy, że to miejsce prawie nigdy nie jest wykorzystane, a jeśli jest, to leżą tam rzeczy nieużywane. Śmiało z tego skorzystaj i ustaw tam swoje mobilne biurko.

Biurko przy oknie

Jest to idealne rozwiązanie dla osób pracujących zdalnie. Naturalne światło jest najkorzystniejsze dla naszego wzroku. Mobilne biurko na czas pracy możesz przestawiać w okolice dużych okien, a nawet balkonu.

Nie ma tu najmniejszego problemu, ponieważ budowa mebla na to pozwala. Natomiast po skończonej pracy możesz z powrotem ustawić je w kącie, tak aby nikomu nie przeszkadzało.

Idealne warunki pracy – jakie wymiary powinno mieć biurko? 

Laptop nie zajmuje dużo miejsca, jednak nie zapominajmy o dodatkowych dokumentach. Szacuje się, że całkowity komfort pracy zapewni nam biurko o głębokości co najmniej 75 cm. Wtedy najbezpieczniej będzie nam ustawić na nim małą lampkę, długopisy czy dodatkowe dokumenty.

Minimalna szerokość blatu powinna wynosić 80 cm. Jeśli potrzebujemy więcej miejsca, blat o szerokości 120 cm powinien być w porządku. Pamiętaj, aby zaopatrzyć się w lekkie i stabilne przedmioty do przechowywania dokumentów. W przypadku mobilnego biurka jest to niezwykle ważne. Najlepiej sprawdzają się pudełka, segregatory, czy teczki. 

Jako copywriterka zajmuje się tworzeniem unikalnych treści zgodnie z zasadami SEO od 2017 roku. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studentka psychologii. Prowadzi firmę OpiszSię, dostarczającą content dla sklepów internetowych. W aranżacjach wnętrz ceni sobie minimalizm i funkcjonalne rozwiązania.
Wiktoria Florek
Polecane artykuły
Urządzanie

Prace ogrodowe na wiosnę

Nowy sezon to dobry czas, żeby przywrócić działce dawną świetność. Przeczytaj, jakie prace ogrodowe warto zaplanować na wczesną wiosnę.
Czytaj więcej
Urządzanie

Czy warto na ścianie kłaść tapety

Zastanawiasz się, czy położenie tapety jest dobrym pomysłem? Przedstawiamy wady i zalety tego przedsięwzięcia!
Czytaj więcej
Urządzanie

Czy mała łazienka może być nowoczesna?

Zastanawiasz się, jak możesz urządzić małą łazienkę, aby wyglądała nowocześnie i efektownie? Przedstawiamy kilka naszych sprawdzonych trików!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *