Urządzanie

Jak urządzić wynajmowane mieszkanie?

Jak urządzić wynajmowane mieszkanie?
Designed by Freepik

Wynajmowanie mieszkania nie jest już domeną studentów. Coraz więcej osób woli wynajmować niż kupować na własność. Własne mieszkanie jest miejscem, do którego powinno się wracać z przyjemnością. W jaki sposób można urządzić wynajmowane mieszkanie?

Wyposażenie wynajmowanego mieszkania

Większość wynajmujących osób ogranicza wyposażenie wynajmowanego M do niezbędnych mebli, czyli:

  • łóżka,
  • szafy,
  • komody,
  • szafki nocnej.

W wynajmowane mieszkanie nie warto inwestować, ponieważ po co remontować i inwestować w coś, co nigdy nie będzie własnością wynajmującego. Istnieje kilka ciekawych trików, za pomocą których można bardzo tanio urządzić wynajmowane mieszkanie.

7 trików jak tanio urządzić wynajmowane mieszkanie

1. Tanie przechowywanie

Często ilość miejsca do przechowywania w mieszkaniach na wynajem jest niewystarczająca. Dlatego najprostszym i zarazem najtańszym rozwiązaniem jest zakup prostego regału lub samodzielne wykonanie go np. z palet lub płyty mdf.

2. Ukrywanie

Jeśli w wynajmowanym mieszkaniu znajdują się elementy, które nie pasują do Twojej koncepcji wnętrza, to można je ukryć np. za pomocą szafy, zasłony lub parawanu.

3. Zasłoń nieciekawe firanki

Jeśli firanki w wynajmowanym mieszkaniu Ci nie odpowiadają, to je zasłoń ozdobnymi zasłonami. Jeśli chcesz, to możesz również zakupić nowe firanki, a stare schować lub oddać właścicielowi mieszkania.

4. Dywan

Dywany odmienią każde wnętrze, nadając mu przytulności. Używany dywan jest tanim i praktycznym rozwiązaniem. Zamiast dywanu można zakupić również obszytą wykładzinę dywanową.

5. Linoleum

Linoleum jest świetnym sposobem na szybką metamorfozę podłogi w niemal każdym pomieszczeniu. Można je kłaść tylko na kafelkach. Nie wolno kłaść linoleum na panelach, parkiecie i posadzce, bo mogą ulec uszkodzeniu.

6. Lampy

Wymiana lampy jest świetnym sposobem na szybką metamorfozę wnętrza. Starą lampę warto zachować, bo może być niezbędna w czasie oddawania mieszkania.

7. Dekoracje, które odmienią każde wnętrze

Kwiaty

Kwiaty są idealnym sposobem na ożywienie wnętrza, im więcej jest kwiatów doniczkowych, tym lepiej. Doniczka lub wazon stanowią ciekawą dekorację, która nadaje wnętrzu charakteru.

Światło i ciekawy zapach

Palące się zapachowe świece budują niepowtarzalny nastrój w każdym mieszkaniu. Jeśli nie lubisz świec, to warto wybrać modne w ostatnim czasie cotton balls, które nadają wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu. 

Tkaniny

Poduszki dekoracyjne i ciekawe zasłony są świetnym sposobem na szybką zmianę wnętrza. Przez wybór takiego samego odcienia poduszek i zasłon można stworzyć spójne i ciekawe wnętrze. Jeśli w wynajmowanym mieszkaniu jest kanapa, której kolor nie pasuje do reszty pomieszczenia, to warto zakupić koc lub narzutę, która kolorystycznie będzie współgrać z wnętrzem.

Plakaty

Bardzo często właściciele wynajmowanych mieszkań nie pozwalają na robienie dziur w ścianach. Świetnym rozwiązaniem będzie przymocowanie plakatów za pomocą specjalnej taśmy mocującej.

Ekspozycja hobby

W wynajmowanym mieszkaniu warto pokazać swój charakter poprzez odpowiednie drobiazgi – książki, płyty czy fotografie.

Sezonowe dekoracje

W wynajmowanym wnętrzu warto zastosować dodatki, które wprowadzą odpowiedni nastrój. Wiosenną atmosferę można wprowadzić np. za pomocą kwiatów, rzeżuchy.

Z wykształcenia pedagog, fanka wszelkich robót DIY. Uwielbia tworzyć rzeczy, które przydadzą się w domu lub ułatwią w nim życie. Prywatnie mama nastolatki i kilkulatka.
Polecane artykuły
Urządzanie

Twój dom - Twój wyjątkowy azyl

Twój dom - miejsce, gdzie tworzysz historie, odprężasz się i znajdujesz spokój. Stwórz wnętrze, które odzwierciedla twój styl i wyjątkowość.
Czytaj więcej
Urządzanie

Trendy w aranżacji salonu - nowoczesne i stylowe rozwiązania

Jakich trendów w aranżacji salonu możesz spodziewać się w 2023 roku? Sprawdźmy!
Czytaj więcej
Urządzanie

Nowoczesne technologie w kominkach: Inteligentne rozwiązania dla efektywności i wygody

Nowoczesne technologie w kominkach: Odkryj inteligentne rozwiązania, które podnoszą efektywność i wygodę palenia ogniem.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *