Urządzanie

Inteligentne rozwiązania do domu

Artykuł sponsorowany

Inteligentne domy są w ostatnim czasie bardzo popularne. Jeśli zależy ci na nowoczesnych rozwiązaniach, sprawdź, co możesz wprowadzić do swoich czterech ścian. 

Korzyści z inteligentnego domu 

Mogłeś już zauważyć, że na przykład kuchenne sprzęty AGD zyskując coraz więcej automatycznych funkcji. Zabezpieczenia domu czy systemy ogrzewania również nie są w tyle. Urządzenia, które posiadasz w domu łączą się w inteligentom sieć, co sprawia, że możesz zdalnie nimi sterować i je programować. Co dzięki temu zyskujesz? 

Jedną z głównych zalet jest oszczędność. Przykładem jest ogrzewanie. Gdy jesteś nieobecny w domu, wyłącza się, jednak nie znaczy to, że wracasz do zimnego domu. System włączy się o określonej porze i podniesie temperaturę. W upalne dni miło wraca się do chłodnego mieszkania. Gdyby klimatyzatory nie był na swój sposób inteligentne, pracowałyby nawet w momencie, gdy nas nie ma. W smart domu urządzenie to zostało zaprogramowane na konkretną godziną włączenia. Można ją włączyć za pomocą smartfona z dedykowaną aplikacją lub zdalnie. Taki dom daje ci również poczucie bezpieczeństwa i wygody. 

Rozwiązania dla inteligentnego domu 

Skoro wiesz już, że z inteligentnego domu mogą płynąć korzyści, warto poznać jakie rozwiązania w nim zastosowano. 

  • Inteligentne gniazdka — jest to najprostszy sposób, w jakim możesz uczynić swój dom bardziej automatycznym. Podłączając urządzenia do takiego gniazdka, możesz w dowolnym momencie wyłączyć lub włączyć je zdalnie, nie ruszając się z łóżka. Mają one również opcje zapalania i zgaszania światła w wyznaczonych godzinach, aby zmylić potencjalnych włamywaczy. 
  • Inteligenty system audio — pozwala ci na sterowanie wszystkimi głośnikami w domu za pomocą jeden aplikacji. Dzięki temu skutecznie rozprowadzisz muzykę po całym mieszkaniu. 
  • Inteligenty czujnik — jest to podstawa każdego inteligentnego domu. Sensory mogą monitorować różne wartości w zależności od tego, do czego są przystosowane. Przykładem może być czujnik czadu, gazu czy dymu. Wyróżnia się również czujniki zalania, ruchu, drzwi czy okien, dzięki którym możesz szybko wyłapać niepokojącą aktywność wokół domu. 
  • Inteligenty czujnik oświetlenia — doglądają na bieżąco intensywność światła na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczenia. Dzięki nim warunki, w których przebywasz, zawsze będą komfortowe i bezpieczne.
  • Inteligentne ogrzewanie — to system, który kontroluje temperaturę, tak aby zawsze byłą przyjemna dla ciebie i reszty domowników. 
  • Inteligentne systemy alarmowe — składają się one na wcześniej wspomniane inteligentne czujniki, które w zagrożeniu wysyłają komunikat na telefon oraz syreny alarmowe, które zaczynają wyć w przypadku niebezpieczeństwa. 

Jeśli chcesz zagłębić się w temat inteligentnego domu, odwiedź stronę https://mlsystem.pl/. Znajdziesz na niej kolejne ciekawe rozwiązanie do smart domu, którym jest między innymi instalacja fotowoltaiczna.

Fot.: Dan LeFebvre/unsplash.com

Copywritingiem zainteresowała się już w liceum. W przydomowym ogródku może spędzać wiele godzin, a kontakt z naturą to dla niej codzienność.
Natalia Rozmiarek
Polecane artykuły
Urządzanie

Prace ogrodowe na wiosnę

Nowy sezon to dobry czas, żeby przywrócić działce dawną świetność. Przeczytaj, jakie prace ogrodowe warto zaplanować na wczesną wiosnę.
Czytaj więcej
Urządzanie

Czy warto na ścianie kłaść tapety

Zastanawiasz się, czy położenie tapety jest dobrym pomysłem? Przedstawiamy wady i zalety tego przedsięwzięcia!
Czytaj więcej
Urządzanie

Czy mała łazienka może być nowoczesna?

Zastanawiasz się, jak możesz urządzić małą łazienkę, aby wyglądała nowocześnie i efektownie? Przedstawiamy kilka naszych sprawdzonych trików!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *