Urządzanie

Akcesoria, które ułatwią trening w domu

Artykuł sponsorowany

Jeśli nie masz czasu lub funduszy, żeby chodzić na siłownię, to świetną alternatywę stanowią regularne ćwiczenia w domu. Przeczytaj, jakie akcesoria mogą urozmaicić i ulepszyć Twój plan treningowy. 

Aktywność fizyczna jest niezbędna w każdym wieku. Osoby trenujące systematycznie mają większą wydolność, dzięki czemu łatwiej znoszą codzienne wysiłki, mniej się męczą i redukują zagrożenia chorobami cywilizacyjnymi. Warto dodać, że podjęcie aktywności poprawia samopoczucie, opóźnia procesy starzenia i pomaga zredukować stres. Akcesoria treningowe nie są niezbędne, ale pozwalają na większe urozmaicenie treningów i pomagają w nauce niektórych rodzajów ćwiczeń.

Mata do fitness i jogi 

Wykonując ćwiczenia w domu, należy pamiętać o tym, że każdy trening powinien być podzielony na fazy rozgrzewki, treningu właściwego oraz rozciągania. Jednym z podstawowych akcesoriów potrzebnych do wykonywania stretchingu jest mata. Dzięki niej Twój trening będzie bezpieczny i komfortowy. W zależności od rodzaju maty możesz trenować na niej jogę, pilates czy wykonywać ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru ciała. 

Deska do pompek z uchwytami 

Duże udogodnienie podczas treningu stanowi także deska do pompek z uchwytami. Specjalnie zaprojektowany przyrząd nadaje odpowiednią stabilność dłoni i ułatwia prawidłowe wykonanie pompek. Deska zwiększa bezpieczeństwo i chroni stawy przed przeciążeniami.

Gumy oporowe do ćwiczeń 

W wyposażeniu domowej siłowni nie powinno zabraknąć także gum oporowych do ćwiczeń. Taśmy można kupić w różnych wariantach kolorystycznych, które odpowiadają za długość i poziom napięcia gumy. Ćwiczenia z taśmami wzmacniają mięśnie, a także poprawiają wytrzymałość i elastyczność stawów. Dzięki regularnym treningom z wykorzystaniem gum możesz wyrzeźbić wymarzoną sylwetkę i ujędrnić ciało. Szeroki wybór taśm oporowych oraz innych przyrządów treningowych znajdziesz na: sternhoff.pl.

Drążek do podciągania 

Jeśli zależy Ci na wzmocnieniu oraz poprawie wytrzymałości mięśni ramion i górnej części pleców, to warto zacząć się podciągać. W tym celu możesz zamontować w górnej części futryny drążek rozporowy. W każdej chwili możesz go zdemontować lub umieścić w dolnej części futryny, aby wykorzystać przyrząd przy wykonywaniu brzuszków.  

Motylek do ćwiczeń 

Przyrząd, zwany motylkiem lub agrafką, może okazać się niezastąpiony do wzmacniania mięśni ud, łydek, ramion, przedramion czy klatki piersiowej. Lekka i poręczna konstrukcja motylka jest łatwa w obsłudze i umożliwia wykonanie różnorodnego treningu funkcyjnego. Przyrząd wykorzystuje się również przy rehabilitacji.

Zdj. główne: Brian Wangenheim/unsplash.com

Absolwentka filologii szwedzkiej. W designie ceni sobie skandynawską prostotę, funkcjonalność i ekologiczne rozwiązania. Lubi pisanie kreatywne i bullet journaling.
Polecane artykuły
Urządzanie

Jak wybrać idealne elementy małej infrastruktury do twojego parku lub placu?

Odkryj, jak skutecznie dobierać elementy małej infrastruktury, aby twój park lub plac stał się przyjaznym i atrakcyjnym miejscem dla użytkowników.
Czytaj więcej
Urządzanie

Jak wybrać idealne donice do ogrodu i domu?

Podpowiadamy, jakie donice najlepiej sprawdzą się w Twoim ogrodzie i domu. Odkryj różne typy donic, dowiedz się, na co zwracać uwagę przy ich wyborze i jakie rośliny do nich pasują.
Czytaj więcej
Urządzanie

Jak wybrać meble do niewielkiego salonu?

Wybór mebli do niewielkiego salonu to niełatwe zadanie. Ograniczona przestrzeń wymusza podejmowanie przemyślanych decyzji, które łączą funkcjonalność z estetyką.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *