Sprzątanie

Sprzątanie przed świętami — lista prac

Artykuł sponsorowany

Przed świętami na pewno zawsze zabierasz się za wielkie porządki. W końcu na te wyjątkowe dni warto, aby dom lśnił czystością. Zobacz, jak łatwo zaplanować sobie te czynności. 

Harmonogram prac przed świętami — co na start? 

Jeśli planujesz wielkie porządki, warto zacząć już w listopadzie od przeglądu niepotrzebnych rzeczy. Generalne sprzątanie zacznij od przejrzenia szuflad, szaf, półek i pozbądź się tego, czego już nie używasz. Gdy już się z tym uporasz, czas na zasadnicze sprzątanie. W pierwszej kolejności zajmij się codziennymi pokojami, później kuchnią oraz łazienką, a na końcu przejdź do przedpokoju.

Pozbądź się kurzu 

Gdy zaczynasz pozbywać się kurzu ze swojego mieszkania, pamiętaj, aby zacząć od góry, aby kurz nie spadał na wcześniej wyczyszczone powierzchnie. Zdejmij zasłony i firanki, odkurz ściany i sufit za pomocą szczotki na długim kiju, na którą nawiniesz suchą szmatkę. Nie zapomnij także o pozbyciu się kurzu z grzejników, a także o wytrzepaniu dywanów. 

Drzwi, okna i podłogi 

Po odkurzaniu przyszedł czas na umycie drzwi i okien. Jednak zrezygnuj z tego, jeśli jest naprawdę zimno, abyś nie złapał przeziębienia. Na samym końcu przyszedł czas na podłogi. Do ich uprzątnięcia doskonale nada się na przykład froterka do podłóg. Warto zająć się tym na tydzień przed świętami. 

Łazienka, a potem kuchnia

Kolejnym etapem świątecznych porządków będzie łazienka. Warto zacząć od umycia glazury i wyczyszczenia fug. W tym celu przygotuj roztwór octu, który doskonale usuwa nie tylko kamień z baterii, ale także osad ze starego mydła. Do fug wybierz zaś roztwór wybielacza albo proszek do pieczenia, dzięki czemu będą one wyglądały jak nowe. Nie zapomnij również o wyczyszczeniu umywalki, wanny, muszli klozetowej i baterii.  Jeśli nie masz czasu na samodzielne sprzątanie, zatrudnij profesjonalną ekipę, której specjalnością jest sprzątanie mieszkań Warszawa to miasto, w którym znajdziesz wiele takich firm. Możesz także skorzystać z aplikacji do zamawiania sprzątania, którą znajdziesz na stronie https://stepapp.pl/

Ekologiczne świąteczne porządki 

Zarówno podczas codziennego sprzątania, jak i tego przedświątecznego warto korzystać z ekologicznych sposobów. W większości możesz wykonać takie środki samodzielnie w domu, ponieważ powstają one na bazie octu lub sody oczyszczonej, a także olejków eterycznych. Nie używając chemii, zadbasz ponadto o swoją odporność.

Fot.: Towfiqu barbhuiya/unsplash.com

Copywritingiem zainteresowała się już w liceum. W przydomowym ogródku może spędzać wiele godzin, a kontakt z naturą to dla niej codzienność.
Natalia Rozmiarek
Polecane artykuły
Sprzątanie

Jak dbać o czystość w łazience?

Łazienka jest jednym z najważniejszych miejsc w całym domu. Jak więc o nią odpowiednio zadbać? Podpowiadamy, jak skutecznie dbać o czystość łazienki!
Czytaj więcej
Sprzątanie

Jak wycierać kurz z roślin?

Pamiętaj o tym, że podlewanie to nie wszystko. Z roślin domowych należy także regularnie usuwać kurz. Dowiedz się, jak najlepiej to zrobić, aby nie uszkodzić swoich okazów.
Czytaj więcej
Sprzątanie

Jak dbać o materac?

Materac to podstawa, dobrego odpoczynku. Zdrowy, spokojny sen ma ogromny wpływ na nasz organizm. Dlatego warto zadbać o to, by materac nie był odkształcony i uszkodzony. Jak to robić?
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *