Sprzątanie

Proszek do prania czy kapsułki – co wybrać?

Proszek do prania czy kapsułki - co wybrać?
Obraz Frank Habel z Pixabay

Pranie to z pozoru prosta czynność, ale warto przyjrzeć się jej bliżej, aby dbać o kondycję naszych ubrań. Do wyboru na rynku są między innymi proszki do prania i kapsułki. To najpopularniejsze środki piorące. Co z nich jest najlepsze? Co wybrać? Podpowiadamy!

Proszek do prania – tradycyjny środek piorący

Proszki do prania są najbardziej popularne i stale udoskonalane przez producentów, aby były skuteczniejsze. Na rynku można znaleźć tańsze lub droższe opcje, zarówno do ubrań białych, jak i kolorowych. Proszek do prania jest na pewno skuteczny i sprawdzi się do wielu tkanin. Doskonale radzi sobie z plamami nawet w krótkim cyklu prania.

Wśród wad stosowania proszków do prania może być trudność z rozpuszczaniem się w wodzie. Grudki często zalegają w podajniku, a także w ubraniach. Trzeba też pamiętać o odpowiednim odmierzaniu proszku do prania, aby używać odpowiednią ilość.

Zalety i wady kapsułek do prania

Kapsułki piorące stały się ostatnio bardzo popularne. Na pewno są łatwe w użyciu, wystarczy wrzucić je do bębna, bez odmierzania konkretnej ilości proszku. Może jednak zdarzyć się tak, że folia, w której jest środek piorący, nie do końca się rozpuści. Producenci jednak pracują nad nowoczesnymi patentami, aby takie zdarzenia działy się jak najrzadziej. Kapsułki do prania są zatem komfortowe w użytkowaniu i skuteczne. Ze względu na to, że wrzuca się je bezpośrednio do bębna, pozostałości nie zalegają w podajniku.

Warto jednak zastanowić się nad ich ceną – czy stosowanie tego rozwiązania będzie opłacalne? Szczególnie widać to w przypadku małej liczby ubrań, gdzie można zużyć po prostu mniej proszku do prania. W przypadku kapsułek, nie ma takiej możliwości.

Na rynku znajdziesz kapsułki do prania do białych ubrań, kolorowych, a także specjalne środki z płynem zmiękczającym albo odplamiaczem. To duża oszczędność na kolejnych preparatach.

Jej dom to centrum dowodzenia: miejsce pracy, kreatywnego spędzania wolnego czasu i źródło rozrywki. Miłośniczka oglądania filmów i seriali, a także gier planszowych. Prowadzi własną działalność związaną z marketingiem, a po godzinach tworzy bloga Rozdomowiona, na którym przekonuje, że dbanie o dom może być proste i przyjemne.
Joanna Brzykcy
Polecane artykuły
Sprzątanie

Jak skutecznie myć zakurzone po zimie okna?

Wraz z wiosną nadeszła pora na umycie okien. Nie do końca wiesz, jak się do tego zabrać, by zrobić to szybko i skutecznie? Sprawdź! Podpowiadamy, jak łatwo doprowadzić okna do porządku po zimie!
Czytaj więcej
Sprzątanie

Skuteczne sposoby na plamy z kawy

Plamy po kawie to dość częsty problem. Wystarczy chwila nieuwagi, by się ubrudzić. Sprawdzamy, jak skutecznie i szybko pozbyć się takich kawowych plam!
Czytaj więcej
Sprzątanie

Jak rozmrozić lodówkę krok po kroku?

Lodówka to zdecydowanie jeden z najważniejszych sprzętów w każdym domu. W jaki sposób ją rozmrozić, by służyła nam jak najdłużej? Sprawdź nasz krótki poradnik krok po kroku!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *