Sprzątanie

Proszek do prania czy kapsułki – co wybrać?

Proszek do prania czy kapsułki - co wybrać?
Obraz Frank Habel z Pixabay

Pranie to z pozoru prosta czynność, ale warto przyjrzeć się jej bliżej, aby dbać o kondycję naszych ubrań. Do wyboru na rynku są między innymi proszki do prania i kapsułki. To najpopularniejsze środki piorące. Co z nich jest najlepsze? Co wybrać? Podpowiadamy!

Proszek do prania – tradycyjny środek piorący

Proszki do prania są najbardziej popularne i stale udoskonalane przez producentów, aby były skuteczniejsze. Na rynku można znaleźć tańsze lub droższe opcje, zarówno do ubrań białych, jak i kolorowych. Proszek do prania jest na pewno skuteczny i sprawdzi się do wielu tkanin. Doskonale radzi sobie z plamami nawet w krótkim cyklu prania.

Wśród wad stosowania proszków do prania może być trudność z rozpuszczaniem się w wodzie. Grudki często zalegają w podajniku, a także w ubraniach. Trzeba też pamiętać o odpowiednim odmierzaniu proszku do prania, aby używać odpowiednią ilość.

Zalety i wady kapsułek do prania

Kapsułki piorące stały się ostatnio bardzo popularne. Na pewno są łatwe w użyciu, wystarczy wrzucić je do bębna, bez odmierzania konkretnej ilości proszku. Może jednak zdarzyć się tak, że folia, w której jest środek piorący, nie do końca się rozpuści. Producenci jednak pracują nad nowoczesnymi patentami, aby takie zdarzenia działy się jak najrzadziej. Kapsułki do prania są zatem komfortowe w użytkowaniu i skuteczne. Ze względu na to, że wrzuca się je bezpośrednio do bębna, pozostałości nie zalegają w podajniku.

Warto jednak zastanowić się nad ich ceną – czy stosowanie tego rozwiązania będzie opłacalne? Szczególnie widać to w przypadku małej liczby ubrań, gdzie można zużyć po prostu mniej proszku do prania. W przypadku kapsułek, nie ma takiej możliwości.

Na rynku znajdziesz kapsułki do prania do białych ubrań, kolorowych, a także specjalne środki z płynem zmiękczającym albo odplamiaczem. To duża oszczędność na kolejnych preparatach.

Jej dom to centrum dowodzenia: miejsce pracy, kreatywnego spędzania wolnego czasu i źródło rozrywki. Miłośniczka oglądania filmów i seriali, a także gier planszowych. Prowadzi własną działalność związaną z marketingiem, a po godzinach tworzy bloga Rozdomowiona, na którym przekonuje, że dbanie o dom może być proste i przyjemne.
Polecane artykuły
Sprzątanie

Dlaczego warto wynająć zewnętrzną firmę do sprzątania osiedli?

Wynajęcie zewnętrznej firmy do sprzątania osiedli może przynieść wiele korzyści i wartości dla zarządców nieruchomości oraz mieszkańców.
Czytaj więcej
Sprzątanie

Dlaczego warto skorzystać z usług zewnętrznej firmy sprzątającej?

W dzisiejszym intensywnym stylu życia, wiele osób nie ma wystarczająco dużo czasu na samodzielne utrzymanie czystości w swoim domu lub miejscu pracy.
Czytaj więcej
Sprzątanie

Jakich produktów używać do mycia drewnianych powierzchni?

Mycie drewnianych podłóg, czy też mebli bywa naprawdę uciążliwe. Sprawdź, jak zachować je w nienagannym stanie na długo.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *