Sprzątanie

Jakich produktów używać do mycia drewnianych powierzchni?

Artykuł sponsorowany

Często nie zwracamy uwagi na to, jakim środkiem myjemy daną powierzchnię. To duży błąd, gdyż używany detergent ma wpływ na to, jak długo przestrzeń zostanie zachowana w nienagannym stanie. Szczególnie tyczy się to drewna, które wymaga specjalnego traktowania podczas sprzątania.

Jak czyścić drewniane podłogi?

Czysta i zadbana podłoga sprawia, że każde pomieszczenie prezentuje się świeżo i schludnie. Szczególnie tyczy się to drewnianych parkietów, które mają tendencję do matowienia. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja sprawia, że jesteśmy w stanie zachować nieskazitelny wygląd na długo.

Pamiętaj, by co najmniej raz w tygodniu odkurzać drewnianą podłogę z kurzu, pyłu i innych zabrudzeń. Dzięki temu zachowasz oryginalną teksturę tworzywa. Jeżeli potrzebujesz umyć podłogę, używaj w tym celu mopa zwilżonego ciepłą wodą.

Raz w miesiącu używaj środka czyszczącego do drewnianych podłóg. Pozwoli to na zachowanie oryginalnego połysku na dłużej. Hurtownia chemii gospodarczej oferuje specjalne środki przeznaczone do pielęgnacji parkietu. Są to m.in mleczka oraz płyny, dzięki którym drewniana podłoga będzie czysta i lśniąca. Nie należy używać detergentów, które nie są przeznaczone do tworzywa, z którego wykonany jest parkiet. Po umyciu dobrze jest przetrzeć podłogę czystą ścierką.

Jak czyścić drewniane listwy przypodłogowe?

Regularne czyszczenie drewnianych listew przypodłogowych pozwala na skuteczne uchronienie ich przed zniszczeniem. Pielęgnację należy rozpocząć od ich dokładnego odkurzenia. W ten sposób pozbędziemy się kurzu, pyłu i innych zabrudzeń. Następnie możemy przejść do delikatnego czyszczenia wodą z dodatkiem detergentu. Powinien być on przeznaczony do sprzątania drewnianych powierzchni, gdyż tylko wtedy nie uszkodzimy listew. Można użyć w tym celu miękkiej szmatki, która lepiej rozprowadzi produkt. Na zakończenie wytrzyj umyte listwy do sucha. W ten sposób będą one czyste, a powłoki malarskie nie ulegną uszkodzeniu.

Jak czyścić drewniane meble i poręcze?

Jeżeli ciągle przeszkadzają Ci odciski palców, pozostawiane na drewnianych meblach i poręczach, mamy na to sposób! Staraj się odkurzać powierzchnię w kierunku faktury drewna, by jej nie uszkodzić. Następnie dodaj do wody odrobinę detergentu do czyszczenia drewna, dostępnego np. w hurtowni Roem i wyczyść meble i poręcze za pomocą szmatki. Jeśli powierzchnia jest lakierowana, używaj jedynie delikatnie wilgotnej szmatki. Po umyciu wytrzyj drewno do sucha. Gdy będziesz czyścić meble i poręcze w ten sposób raz w tygodniu, zachowają one swój blask na dłużej.

Jak czyścić drewniane stoły i blaty?

Stoły i blaty robocze szybko się brudzą. Nic w tym dziwnego. Mają częsty kontakt z żywnością. Jednak przy regularnym i odpowiednim sprzątaniu jesteśmy w stanie zachować ich dobry wygląd na dłużej. Klasycznie, należy rozpocząć od usunięcia z nich kurzu, a następnie przetrzeć wilgotną ściereczką z odrobiną detergentu. Po zakończeniu sprzątania wystarczy wytrzeć meble do sucha.

Fot.: Susan Jones/unsplash.com

Polecane artykuły
Sprzątanie

Co zrobić, żeby uniknąć moli kuchennych?

Te małe, kuchenne owady potrafią wyrządzić wiele szkód w kuchni, a na dodatek trudno jest je usunąć. Dowiedz się, jak uniknąć moli dzięki kilku prostym sposobom!
Czytaj więcej
Sprzątanie

Jak prać pościel, aby była higieniczna?

W jaki sposób prać pościel, aby była ona nie tylko estetyczna, ale także higieniczna? Dowiedz się, jak zadbać zarówno o swój komfort podczas odpoczynku, jak i o zdrowie.
Czytaj więcej
Sprzątanie

Sprzątanie przed świętami — lista prac

Szykujesz się na przedświąteczne sprzątanie? Zobacz, co należy zrobić.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *