Sprzątanie

Jak dbać o czystość w łazience?

Artykuł sponsorowany

Łazienka to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Jest ona także miejscem, o które należy szczególnie zadbać w kontekście czystości oraz porządku. Jak więc na bieżąco dbać o czystość w łazience, aby spędzanie w niej czasu było nie tylko przyjemne, ale także bezpieczne dla zdrowia? Dowiesz się z tego artykułu!

Sprzątanie łazienki ma ogromne znaczenie nie tylko ze względów estetycznych – dzięki dokładnemu sprzątaniu i dezynfekowaniu powierzchni będziesz mieć pewność, że w Twojej łazience nie znajdują się żadne niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje. Dowiedz się więc, jak możesz skutecznie zadbać o czystość w łazience!

O czym pamiętać podczas sprzątania łazienki?

Sprzątanie łazienki zdecydowanie powinno wejść Ci w nawyk – dokładne porządki raz na tydzień to absolutne minimum. O czym konkretnie należy pamiętać podczas sprzątania?

Susz swoje ręczniki

Przede wszystkim postaraj się dokładnie osuszyć wszystkie akcesoria łazienkowe. Zadbaj o to, aby Twoje ręczniki oraz elementy takie jak kotara prysznicowa czy dywanik były zawsze dokładnie rozwieszone, a także, aby miały dostęp do przewiewu powietrza. Pamiętaj też, aby regularnie prać i wymieniać ręczniki. Aby mieć pewność, że będą czyste i pachnące możesz zdecydować się na kapsułki do prania.

Dokładnie myj deskę klozetową, umywalkę oraz brodzik lub wannę

Bardzo ważne jest także, aby dokładnie umyć wszystkie elementy armatury łazienkowej, ponieważ to właśnie na nich utrzymuje się większość zarazków.

Koniecznie pamiętaj o regularnym czyszczeniu i dezynfekowaniu deski klozetowej. Większość środków najlepiej stosować wieczorem, tak aby mieszanka mogła przez całą noc przebywać w muszli. Wybieraj przede wszystkim środki, które mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, najlepiej w dużym stężeniu. 

Nie mniej ważne jest czyszczenie takich elementów jak umywalki łazienkowe, brodzik oraz wanna. Świetnie sprawdzą się tutaj nieco delikatniejsze środki w żelu. Możesz też postawić na środki o ulubionym zapachu, na przykład kwiatowym lub cytrusowym, aby Twoja łazienka była nie tylko idealnie czysta, ale także pięknie pachniała.

Zadbaj o czystość płytek i fug

Istotne jest także, aby zadbać o czystość płytek i fug łazienkowych. Dzięki temu unikniesz trwałych odbarwień i zabrudzeń. Fugi w rogach i kątach możesz z powodzeniem czyścić starą szczoteczką do mycia zębów oraz preparatem do tego typu zadań. Nie zapomnij też, aby stosować środki przeznaczone do impregnacji. W ten sposób będziesz mieć pewność, że Twoje płytki łazienkowe będą w idealnej kondycji, co bez wątpienia wpłynie na estetykę całej łazienki. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Terry Magallanes

Studentka komunikacji wizerunkowej i była modelka. Od lat fanka Carrie Bradshaw i ekstrawaganckich stylizacji.
Polecane artykuły
Sprzątanie

Sprzątanie domu - jak znaleźć dobrą firmę sprzątającą?

Znalezienie odpowiedniej firmy sprzątającej może ułatwić utrzymanie czystości w domu. Dowiedz się, jak znaleźć dobrą firmę sprzątającą i jakie kroki podjąć, aby zapewnić wysoką jakość usług sprzątania.
Czytaj więcej
Sprzątanie

Jakie środki czystości powinny znaleźć się w każdym domu?

Aby utrzymać dom w czystości, istnieje wiele środków czystości, które powinny być dostępne w każdym domu.
Czytaj więcej
Sprzątanie

Dlaczego warto wynająć zewnętrzną firmę do sprzątania osiedli?

Wynajęcie zewnętrznej firmy do sprzątania osiedli może przynieść wiele korzyści i wartości dla zarządców nieruchomości oraz mieszkańców.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *