Reklama

Zagraniczne kosmetyki – czym wyróżnia się chemia włoska?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zagraniczne produkty od dawna cieszą się zainteresowaniem Polaków. Chociaż przez lata największym zainteresowaniem cieszyły się produkty niemieckie, aktualnie jest dostęp do dużo szerszego wyboru asortymentu z różnych krajów. Poniżej przedstawiamy zalety, jakie posiada chemia włoska.

Bezpieczeństwo składników

Wymagający klienci to wymagający rynek. Wszelkie produkty wprowadzane na rynki Europy Zachodniej muszą spełniać określone warunki i wymagania, które zadowolą świadomych klientów. Kosmetyki te muszą unikać szkodliwych dla skóry właściwości, takich jak np. wysuszanie czy drażnienie. Nie mogą też wywoływać reakcji alergicznych, aby były odpowiednie dla klientów z bardziej wrażliwą skórą. Dlatego właśnie składy kosmetyków często opierają się na naturalnych olejkach czy wyciągach z roślin. Używając takich składników, składy są bezpieczne i delikatne. W prawidłowy sposób nawilżają, pielęgnują skórę oraz chronią ją przed nadmiernym traceniem wody. Chemia włoska ma odpowiednio dobrane składniki, dzięki którym pielęgnacja oraz utrzymanie czystości staje się przyjemne.

Wydajność

Dzięki wysoko skoncentrowanym produktom, starczają one na długi czas. Ich wydajność cechuje się również tym, że wystarczy tylko mała ilość płynu, aby wytworzyć gęstą pianę. Dlatego nie musisz wylewać na siebie ogromnych ilości produktu, aby móc dokładnie wyczyścić ciało lub włosy. Dzięki takiej wydajności produkty stają się ekonomiczne i nie kończą się tak szybko. Do tego często można znaleźć je w większych, familijnych opakowaniach, które przystosowane są do tego, aby starczały na naprawdę długi czas. Tę cechę podzielają również perfumy – dzięki skoncentrowanej formule wystarczy parę psiknięć, aby zapach utrzymał się cały dzień.

Piękne aromaty

Ta cecha dotyczy zarówno chemii gospodarczej jak i kosmetyków włoskich. Jedną z marek o szczególnie wspaniałym aromacie jest np. Tesori d’Oriente czy Felce Azzurra. Posiadają one szeroką gamę zapachów do wyboru, zaczynając od zapachu migdałów i białej herbaty, przez kokosowo-bambusowy żel aż do kwiatu pomarańczy. Są również dostępne w naturalnej formie, jeśli wolisz klasyczne zapachy. Wiele produktów Felce Azzurra znajdziesz tutaj: https://eurochemia.com/32_felce-azzurra.

Przebadane formuły

Mając na uwadze, jak wysokie wymagania stawia przed markami zagraniczny rynek, muszą oni równie mocno przestrzegać zgodności z wymaganymi badaniami. Dlatego takie produkty przechodzą bardzo dużo testów, koniecznych do zaakceptowania ich wprowadzenia na rynek. Często marki mają swoje własne wykwalifikowane laboratoria, w których dopracowują wysokiej jakości formuły i badają ich bezpieczeństwo.

Rodzaje kosmetyków

Szeroka oferta produktów sprawi, że na pewno znajdziesz coś dla siebie w ofercie zagranicznych kosmetyków. Wszystkie produkty mają wiele opcji zapachowych i różne właściwości, które skupiają się na konkretnym działaniu. Dostępne produkty to m.in.:

  • środki do mycia takie jak żele pod prysznic, płyny do kąpieli, mydła,
  • dezodoranty, antyperspiranty,
  • produkty włosów – szampony, odżywki i maski,
  • kremy i balsamy do ciała
  • pasty do zębów i płyny do płukania

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Polecane artykuły
Reklama

Kilka pomysłów na ścianę w salonie

Jak zatem można w ciekawy sposób udekorować ścianę w salonie?
Czytaj więcej
Reklama

Zasady karmienia kota

Czy wiesz już wszystko o diecie swojego kota i karmie, którą kupujesz? Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę, czytając etykiety. Zapewnij swojemu podopiecznemu najlepsze warunki rozwoju.
Czytaj więcej
Reklama

Czemu służy odwadnianie wykopów?

Podpowiadamy, jak prawidłowo przeprowadzić proces odwadniania.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *