Reklama

Jakie okna wybrać, żeby nie marznąć?

Anna Dudkova/unsplash.com

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Szczelność okien jest ogromnie ważna, zwłaszcza zimą, kiedy temperatura między wnętrzem i dworem ogromnie się różni. Lekka nieszczelność może doprowadzić do płacenia znacznie wyższych rachunków w celu dogrzania domu. Jakie okna wybrać, żeby nie marznąć i nie tracić na rachunkach? Oczywiście okna energooszczędne.

Kiedy ciepło ucieka z pomieszczeń?

Podczas sezonu zimowego możemy spotkać się z problemem zimna wewnątrz mieszkania. Co to znaczy? Mamy na myśli moment, w którym musimy stawiać na najwyższe ogrzewanie, gdyż nie jesteśmy w stanie ocieplić naszych wnętrz. Czym może być to spowodowane i jak temu zapobiec?

Jak wiadomo, temperatura między światem zewnętrznym a wnętrzem domu, diametralnie się różni. Nie jest to nic zaskakującego, jednak sprawia, że musimy wspomagać się ogrzewaniem. Nieszczelne okna mogą jednak prowadzić do tego, że słono za nie zapłacimy. Co z tym zrobić?

Dzisiejsze budownictwo staję się coraz nowocześniejsze, a to pociąga za sobą nowe możliwości. Okna są coraz szczelniejsze, jednak nie zawsze trafiamy na najlepszy model w naszym mieszkaniu. Okna energooszczędne zapewnią izolację cieplną i nie pozwolą uciec żadnemu gramowi ciepła.

Czym są okna energooszczędne?

Warto wspomnieć, czym są okna energooszczędne, które mogą zostać waszym wybawieniem w kwestii rachunków i nie tylko. Ten rodzaj stolarki okiennej musi posiadać współczynnik uciekania ciepłą wynoszący mniej niż 1 na metr kwadratowy.

Kolejną kwestią jest izolacja cieplna zawarta w tego typu oknach. Jest to oczywiście zdolność mieszkania lub domu do utrzymywania narzuconego poziomu ciepła. Im jest on wyższy, tym lepiej zatrzymuje on ciepłą energię wewnątrz danej nieruchomości.

Te dwa aspekty są najważniejszymi w kwestii nazywania okna energooszczędnymi. Bardzo często w połączeniu z ich szczelnością występuje znakomita izolacja akustyczna. Nie jest to gwarantowane, ale warto dopytać się o tę opcję w miejscu, w którym zamierzamy dokonać zakupu.

Jakie zalety składają się na okna energooszczędne?

Oczywiście największą zaletą, która należy do okien energooszczędnych, jest brak uciekania ciepła z wnętrza domu. Pozwala to oczywiście na ograniczenie opłat za ogrzewanie do minimum, co jest ogromną pomocą w tym czasie, gdyż standardowe rachunki również są wysokie.

Co więcej, dzięki specjalnym elementom, materiałom i konstrukcji, pochłaniają one światło słoneczne płynące z zewnątrz. Następnie zatrzymują je wewnątrz domu, co gwarantuje, że kiedy słońce zajdzie, temperatura nie zmieni się diametralnie.

Jakie okna energooszczędne wybrać?

Kiedy już wiecie, jakie okna energooszczędne mają cechy i co się składa na ich budowę, to warto zdecydować się na ich konkretny model. Firmą godną polecenia w tej kwestii jest Okno-Piast, który działa na rynku stolarki okiennej od blisko 30 lat. Ich oferta słynie z pewnego asortymentu, którym są okna plastikowe.

To właśnie one zagwarantowały marce największe zaufanie klientów ze względu na wysoką jakość i niebywałą trwałość. Postawcie na inwestycję w postaci okien energooszczędnych. Ich trwałość i solidność bez wątpienia was do tego przekona.

Zdj. główne: Anna Dudkova/unsplash.com

Polecane artykuły
Reklama

Według jakich kryteriów wybrać smartfon Samsung z dobrym aparatem?

Smartfon Samsung z dobrym aparatem to pojęcie dosyć obszerne. W asortymencie marki możemy znaleźć przeróżne telefony, które mogą pochwalić się możliwością stworzenia z ich pomocą wyjątkowych zdjęć. Jednak czy wiesz, jakimi kryteriami warto kierować się podczas zakupu? Czy może będzie to na przykład smartfon z mocną baterią? Smartfon z dobrą baterią czy smartfon z dobrym aparatem? Są osoby, którym wciąż żyją z przeświadczeniem, że w przypadku telefonów musimy stawiać na pewne kompromisy. Będzie to na przykład smartfon z dobrą baterią, ale niekoniecznie dobrym aparatem. Czy rzeczywiście jest prawdą to, że musimy z czegoś zrezygnować? Otóż nie.  Dzisiejsze urządzenia oferują nam dużo, dużo więcej. Stały się praktycznie miniaturowymi komputerami, które nosimy w naszej kieszeni. Stąd też nie musimy się zastanawiać, czy lepiej wybrać na przykład smartfon Samsung z dobrym aparatem czy ten, którego bateria nie musi być często ładowana. Wszystko to będzie oferował nam jeden sprzęt.  Na przykład w ofercie produktów marki Samsung znajdziemy smartfon z mocną baterią, który w większości przypadków będzie ładowany tylko raz na dwa dni, a jednocześnie posiada aparaty zapewniające robienie zdjęć dobrej jakości w różnych warunkach oświetleniowych.  Jak wybrać smartfon z dobrym aparatem? Tutaj pojawia się jednak kluczowe pytanie związane z tym, jaki smartfon z dobrym aparatem powinniśmy kupić. W końcu nie jest to jeden czy dwa dostępne modele. Pod uwagę należy brać przede wszystkim budżet, jakim dysponujemy. Z reguły im droższy telefon, tym więcej ma nam do zaoferowania. Dla większości osób wyznacznikiem będzie liczba megapikseli. Rzeczywiście są one ważne, ale trudno jest uznać je za najważniejsze. Znaczenie będzie miało znacznie więcej parametrów. Upewnijmy się, że dostępny będzie między innymi obiektyw szerokokątny, makro czy ten do podstawowych zdjęć. Z przodu telefonu powinien znajdować się jeszcze jeden aparat, którym możemy zrobić efektowne selfie. Tutaj nie zapominajmy też o tym, że smartfon z dobrą baterią ma niejako powiązanie z obecnością dobrej jakości aparatu. Dlaczego? Otóż producentom zależy na tym, abyśmy mogli cieszyć się robieniem coraz to nowszych zdjęć nawet przez kilka godzin. Bez obawy, że telefon postanowi wyłączyć się w kluczowym momencie.  Czy smartfon z dobrym aparatem jest dla każdego? Skoro wiemy już, jaki smartfon z dobrym aparatem...
Czytaj więcej
Reklama

Z czego mogą wynikać zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji to wstydliwy temat, któremu nie poświęca się wystarczającej uwagi. Duża część mężczyzn cierpi z tego powodu i nie osiąga satysfakcji seksualnej. Sfera ta jest dla większości ludzi niezwykle istotna, szczególnie w związkach, dlatego warto poznać przyczyny impotencji i pozbyć się problemu, aby życie łóżkowe spełniało oczekiwania obu stron.
Czytaj więcej
Reklama

Jakie dekoracje zawiesić na choince?

W dzisiejszym artykule prezentujemy kilka pomysłów na dekorację świątecznego drzewka, których być może nie brałeś/-aś pod uwagę, a przypadną ci do gustu w tym roku.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *