Reklama

Jakie elektronarzędzia powinny znaleźć się w Twoim warsztacie?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przy dzisiejszej technologii nasze warsztaty mogą być zaopatrywane w najróżniejsze narzędzia, w tym takie o elektrycznym zasileniu. Jakie konkretnie powinny się znaleźć u ciebie, na jakie najlepiej będzie postawić? Koniecznie przeczytaj artykuł i się o tym przekonaj!

Czym są elektronarzędzia?

Są to mobilne urządzenia, które są zasilane bez przymusu podłączenia do elektryczności. W głównej mierze posiadają akumulatory i baterie. Powstały z myślą o pracach monterskich i remontach, a ich zalety przy tym są nieocenione. Brak kabla, spora mobilność, dobra wytrzymałość ich zasilacza, sprzyjają pracom poza samym warsztatem, co zdecydowanie zwiększa wygodę z ich korzystania. Musisz zrobić jakieś prace monterskie na swojej działce z dala od elektryczności? Elektronarzędzia będą pod tym względem naprawdę dobrym wyborem. Poza tym nie posiadają dużej wagi, co sprawia, że są lekkie i nie obciążają zbytnio rąk. Podsumowując ich zalety:

 • są zasilane bateriami lub akumulatorami, przez co nie muszą być podłączone do prądu (ale mogą, jak na przykład wiertarki elektryczne),
 • waga działa na ich korzyść, przy dłuższych pracach twoje ręce nie będą przeciążone.

Podstawowy podział elektronarzędzi

Jest ich kilka rodzajów, warto zaznajomić się chociaż kilkoma z nich, dla lepszego podglądu tego, czego potrzebujemy w naszych warsztatach.

Podstawowymi elektronarzędziami są:

 1. Wiertarka – służy do wiercenia, wkręcenia, rozwiercania i pogłębiania otworów, a przy użyciu specjalnych nasadek – również i do szlifowania. Wiertarki można podzielić jeszcze na podkategorie: wiertarkę udarową, kątową, diamentową, wiertarko – wkrętarkę, młotowiertarkę. Wiertarka umożliwia roboty przy drewnie, metalu oraz betonie (https://jptech-maszyny.pl/wiertarko-wkretarki-akumulatorowe).
 2. Wkrętarka – przydatna przy wkręcaniu i wykręcaniu śrub/wkrętów. Posiada wymienne końcówki, które mogą się dostosować do danego rodzaju narzędzia. Różnią się między sobą mocą, napięciem, obrotami oraz ilością biegów.
 3. Szlifierka – umożliwia obróbkę powierzchni utwardzonych. Rozróżniamy szlifierki kątowe, taśmowe, oscylacyjne i mimośrodowe. Urządzenie to wykorzystuje ściernice do uzyskania efektu gładkiej powierzchni.
 4. Pilarka – jest urządzeniem do cięcia i skrawania, najpopularniejsze to traki, oraz pilarki łańcuchowe, taśmowe, tarczowe i wyrzynarki.
 5. Strug elektryczny – urządzenie wspomagające obróbkę drewna.
 6. Frezarka – kolejne urządzenie do skrawania, ale w ruchu obrotowym, dzięki swoim wieloostrzom. Innym rodzajem takiej obrabiarki jest tokarka.
 7. Spawarka – narzędzie umożliwiające łączenie ze sobą metalów poprzez spoiwa. Wyróżniamy dwie charakterystyczne modele: spawarkę inwertorową jak i transformatorową.
 8. Lutownica – podobnie jak spawarka, jest urządzeniem łączącym ze sobą dwa metalowe materiały. Z tą różnicą, że tutaj spoiwem jest lut.
 9. Ogrodowe elektronarzędzia – do nich zaliczamy urządzenia takie jak kosiarki, myjki ciśnieniowe, ect.

Narzędzia, które powinny się u ciebie znaleźć

W twoim warsztacie powinny się znaleźć narzędzia, które przede wszystkim wspomogą twoją codzienność. Nie chodzi o to, by kupić – na przykład – wysokojakościową szlifierkę, której i tak nie będziesz używać. Chodzi przede wszystkim o twoje potrzeby. Na spokojnie usiądź, pomyśl i zdecyduj, czego potrzebujesz.

Warto również rozglądać się po sklepach z takimi urządzeniami, które mają dobrą, sprawdzoną renomę. Zwykle takie sprzęty trochę kosztują i nierozsądnie byłoby po zaledwie kilku dniach użytkowania oddać je do naprawy o dwukrotnej wartości takiego elektronarzędzia. Kolejną sprawą jest cena. Czasem warto wydać trochę pieniędzy więcej, a cieszyć się przy tym dobrym, porządnym sprzętem.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Polecane artykuły
Reklama

Według jakich kryteriów wybrać smartfon Samsung z dobrym aparatem?

Smartfon Samsung z dobrym aparatem to pojęcie dosyć obszerne. W asortymencie marki możemy znaleźć przeróżne telefony, które mogą pochwalić się możliwością stworzenia z ich pomocą wyjątkowych zdjęć. Jednak czy wiesz, jakimi kryteriami warto kierować się podczas zakupu? Czy może będzie to na przykład smartfon z mocną baterią? Smartfon z dobrą baterią czy smartfon z dobrym aparatem? Są osoby, którym wciąż żyją z przeświadczeniem, że w przypadku telefonów musimy stawiać na pewne kompromisy. Będzie to na przykład smartfon z dobrą baterią, ale niekoniecznie dobrym aparatem. Czy rzeczywiście jest prawdą to, że musimy z czegoś zrezygnować? Otóż nie.  Dzisiejsze urządzenia oferują nam dużo, dużo więcej. Stały się praktycznie miniaturowymi komputerami, które nosimy w naszej kieszeni. Stąd też nie musimy się zastanawiać, czy lepiej wybrać na przykład smartfon Samsung z dobrym aparatem czy ten, którego bateria nie musi być często ładowana. Wszystko to będzie oferował nam jeden sprzęt.  Na przykład w ofercie produktów marki Samsung znajdziemy smartfon z mocną baterią, który w większości przypadków będzie ładowany tylko raz na dwa dni, a jednocześnie posiada aparaty zapewniające robienie zdjęć dobrej jakości w różnych warunkach oświetleniowych.  Jak wybrać smartfon z dobrym aparatem? Tutaj pojawia się jednak kluczowe pytanie związane z tym, jaki smartfon z dobrym aparatem powinniśmy kupić. W końcu nie jest to jeden czy dwa dostępne modele. Pod uwagę należy brać przede wszystkim budżet, jakim dysponujemy. Z reguły im droższy telefon, tym więcej ma nam do zaoferowania. Dla większości osób wyznacznikiem będzie liczba megapikseli. Rzeczywiście są one ważne, ale trudno jest uznać je za najważniejsze. Znaczenie będzie miało znacznie więcej parametrów. Upewnijmy się, że dostępny będzie między innymi obiektyw szerokokątny, makro czy ten do podstawowych zdjęć. Z przodu telefonu powinien znajdować się jeszcze jeden aparat, którym możemy zrobić efektowne selfie. Tutaj nie zapominajmy też o tym, że smartfon z dobrą baterią ma niejako powiązanie z obecnością dobrej jakości aparatu. Dlaczego? Otóż producentom zależy na tym, abyśmy mogli cieszyć się robieniem coraz to nowszych zdjęć nawet przez kilka godzin. Bez obawy, że telefon postanowi wyłączyć się w kluczowym momencie.  Czy smartfon z dobrym aparatem jest dla każdego? Skoro wiemy już, jaki smartfon z dobrym aparatem...
Czytaj więcej
Reklama

Z czego mogą wynikać zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji to wstydliwy temat, któremu nie poświęca się wystarczającej uwagi. Duża część mężczyzn cierpi z tego powodu i nie osiąga satysfakcji seksualnej. Sfera ta jest dla większości ludzi niezwykle istotna, szczególnie w związkach, dlatego warto poznać przyczyny impotencji i pozbyć się problemu, aby życie łóżkowe spełniało oczekiwania obu stron.
Czytaj więcej
Reklama

Jakie dekoracje zawiesić na choince?

W dzisiejszym artykule prezentujemy kilka pomysłów na dekorację świątecznego drzewka, których być może nie brałeś/-aś pod uwagę, a przypadną ci do gustu w tym roku.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *