Reklama

Jakie dekoracje zawiesić na choince?

Artykuł sponsorowany

Choinki świąteczne to zdecydowanie jeden z najważniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Co roku poszukujemy inspiracji na ich udekorowanie bądź wykorzystujemy pomysły, które podobają nam się od lat. Tak naprawdę w tej kwestii panuje pełna dowolność i trudno wspomnieć o jakichkolwiek zasadach, którymi należy się kierować podczas ubierania choinki. Z pewnością jedyną regułą jest to, że powinno to sprawiać mnóstwo frajdy i wzmacniać rodzinne więzi. Warto zatem zaangażować do tej czynności wszystkich domowników. W dzisiejszym artykule prezentujemy kilka pomysłów na dekorację świątecznego drzewka, których być może nie brałeś/-aś pod uwagę, a przypadną ci do gustu w tym roku.

Żywe i sztuczne choinki – do wyboru, do koloru

Żywe choinki są pełne uroku, nawiązują do natury, pięknie pachną, jednak po świętach nadają się do wyrzucenia, gdy drzewko było cięte lub też do wkopania do ogródka, jeśli było posadzone w doniczce i mamy taką możliwość na działce. Kolejną propozycją są sztuczne choinki, które od lat cieszą się ogromną popularnością, ponieważ mogą służyć przez wiele sezonów. Dzięki temu nie stajemy przed koniecznością zakupu nowego drzewka tuż przed świętami, gdy wydaje się, że wydatki nie mają końca. Na rynku dostępny jest szeroki wybór modeli sztucznych w różnych kolorach i wielkościach, które znakomicie imitują naturalne drzewka, dzięki czemu prezentują się równie pięknie.

Choinki świąteczne z motywem przewodnim

Wiele osób decyduje się na wykorzystanie głównego motywu przewodniego podczas dekorowania drzewka świątecznego. Mogą być nim bombki choinkowe z różnymi postaciami, nawiązujące do rodzinnego hobby lub ulubionych rozrywek. Dekoracjami mogą być również słodycze czy suszone owoce. Ponadto motywem przewodnim może stać się także konkretny kolor, który będzie dominował na danej choince.

Bombki choinkowe w minimalistycznym stylu

Minimalistyczny styl to kolejny pomysł, którym warto kierować się podczas dekorowania drzewka świątecznego. Choinki sztuczne lub żywe można w tym przypadku ozdobić elementami w jednym kolorze (podobnie jak w przypadku motywu przewodniego, w którym dominuje konkretny odcień) bądź w wersji monochromatycznej. Zatem może królować barwa czerwona, niebieska czy też propozycje dobrane na zasadzie kontrastu, w którym biel będzie łączyć się z czernią. Dodatkiem mogą być złote lub srebrne ozdoby w postaci gwiazdek czy kokardek. Wiele osób rezygnuje w takich przypadkach z mocno rzucających się w oczy ozdób, stawiając wyłącznie na naturalne szyszki i jednokolorowe światełka.

Choinki sztuczne i żywe – wedle indywidualnego pomysłu

Czy powyższe rozwiązania, to jedyne, jakie warto wziąć pod uwagę? Oczywiście, że nie. Warto je potraktować jedynie jako inspirację, która wpisze się w indywidualne preferencje bądź będzie pasować do aranżacji mieszkania czy domu. Natomiast równie dobrym pomysłem jest udekorowanie choinki wedle własnego pomysłu. To ozdoba świąteczna, która tak naprawdę powinna być w pełni spersonalizowana – jedynym ograniczeniem może być wyłącznie nasza wyobraźnia. Z pozoru niepasujące do siebie bombki czy łańcuchy mogą składać się na dość pstrokatą formę dekoracji, jednak głównie chodzi o to, żeby ubieranie choinki było wspaniałą zabawą, dającą mnóstwo radości całej rodzinie i kojarzyło się ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Bombki i ozdoby choinkowe – poznaj ich symbolikę

Święta dla większości z nas pełne są tradycji, dlatego wiele osób zwraca uwagę na symbolikę również w przypadku ozdób choinkowych. Dla przykładu jabłka wedle wierzeń mają zapewnić urodę i zdrowie, a orzechy siłę i dobrobyt. Łańcuchy symbolizują wzmocnienie więzi rodzinnych, a światełka chronią przed złem i ciemnością. Gwiazda betlejemska pomaga w powrotach do domu i wskazuje właściwą drogę, a dzwoneczki oznaczają dobrą nowinę, szczęście i radość. Aniołki to również ozdoby, których nie powinno zabraknąć na choince, gdyż chronią przed nieszczęściem.

Fot.: freestocks/unsplash.com

Polecane artykuły
Reklama

Według jakich kryteriów wybrać smartfon Samsung z dobrym aparatem?

Smartfon Samsung z dobrym aparatem to pojęcie dosyć obszerne. W asortymencie marki możemy znaleźć przeróżne telefony, które mogą pochwalić się możliwością stworzenia z ich pomocą wyjątkowych zdjęć. Jednak czy wiesz, jakimi kryteriami warto kierować się podczas zakupu? Czy może będzie to na przykład smartfon z mocną baterią? Smartfon z dobrą baterią czy smartfon z dobrym aparatem? Są osoby, którym wciąż żyją z przeświadczeniem, że w przypadku telefonów musimy stawiać na pewne kompromisy. Będzie to na przykład smartfon z dobrą baterią, ale niekoniecznie dobrym aparatem. Czy rzeczywiście jest prawdą to, że musimy z czegoś zrezygnować? Otóż nie.  Dzisiejsze urządzenia oferują nam dużo, dużo więcej. Stały się praktycznie miniaturowymi komputerami, które nosimy w naszej kieszeni. Stąd też nie musimy się zastanawiać, czy lepiej wybrać na przykład smartfon Samsung z dobrym aparatem czy ten, którego bateria nie musi być często ładowana. Wszystko to będzie oferował nam jeden sprzęt.  Na przykład w ofercie produktów marki Samsung znajdziemy smartfon z mocną baterią, który w większości przypadków będzie ładowany tylko raz na dwa dni, a jednocześnie posiada aparaty zapewniające robienie zdjęć dobrej jakości w różnych warunkach oświetleniowych.  Jak wybrać smartfon z dobrym aparatem? Tutaj pojawia się jednak kluczowe pytanie związane z tym, jaki smartfon z dobrym aparatem powinniśmy kupić. W końcu nie jest to jeden czy dwa dostępne modele. Pod uwagę należy brać przede wszystkim budżet, jakim dysponujemy. Z reguły im droższy telefon, tym więcej ma nam do zaoferowania. Dla większości osób wyznacznikiem będzie liczba megapikseli. Rzeczywiście są one ważne, ale trudno jest uznać je za najważniejsze. Znaczenie będzie miało znacznie więcej parametrów. Upewnijmy się, że dostępny będzie między innymi obiektyw szerokokątny, makro czy ten do podstawowych zdjęć. Z przodu telefonu powinien znajdować się jeszcze jeden aparat, którym możemy zrobić efektowne selfie. Tutaj nie zapominajmy też o tym, że smartfon z dobrą baterią ma niejako powiązanie z obecnością dobrej jakości aparatu. Dlaczego? Otóż producentom zależy na tym, abyśmy mogli cieszyć się robieniem coraz to nowszych zdjęć nawet przez kilka godzin. Bez obawy, że telefon postanowi wyłączyć się w kluczowym momencie.  Czy smartfon z dobrym aparatem jest dla każdego? Skoro wiemy już, jaki smartfon z dobrym aparatem...
Czytaj więcej
Reklama

Z czego mogą wynikać zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji to wstydliwy temat, któremu nie poświęca się wystarczającej uwagi. Duża część mężczyzn cierpi z tego powodu i nie osiąga satysfakcji seksualnej. Sfera ta jest dla większości ludzi niezwykle istotna, szczególnie w związkach, dlatego warto poznać przyczyny impotencji i pozbyć się problemu, aby życie łóżkowe spełniało oczekiwania obu stron.
Czytaj więcej
Reklama

Naklejka z własnym nadrukiem – dekoracyjna forma reklamy Twojej firmy

Każdy, kto prowadzi swój własny biznes, musi zdawać sobie sprawę, że bez odpowiedniego wypromowania, bardzo ciężko będzie zwiększać jej zasięgi, a nawet się utrzymać. Jeśli klienci nie wiedzą o naszej działalności, nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie zysków dających szansę na rozwój.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *