Reklama

Jak wybrać obrazy do sypialni?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sypialnia to miejsce relaksu. To tutaj odpoczywamy po ciężkim dniu i nabieramy sił na kolejny. Powinno temu odpowiadać nie tylko wyposażenie tego ważnego pomieszczenia, ale także jego dekoracje, w tym obrazy. Ich dobór ma swoje zasady i powinien być przemyślanym krokiem. Dobrze dobrane zdjęcia uzupełnią wtedy ogólny styl sypialni i będą wpływać korzystnie na Twój odpoczynek.

Wybierz motyw, który uspokaja

Generalnie przyjmuje się, że obrazy „dynamiczne”, czyli takie, które na przykład przedstawiają ruch, nie pasują zbyt dobrze do sypialni. Bardziej odpowiednie są tutaj motywy, które sprawiają, że czujesz się spokojny. Motywy, które nie pobudzają niepotrzebnie Twoich myśli, a wręcz przeciwnie pomagają się zrelaksować i ogólnie zrelaksować. Wybór konkretnego motywu jest więc sprawą czysto subiektywną. Dla jednych będą to geometryczne kształty, inni wolą ulubione kwiaty, a jeszcze inni sięgną np. po obrazy skąpanej w słońcu plaży. Zawsze ważne jest, aby wszystkie osoby regularnie korzystające z sypialni były zgodne co do motywu, ponieważ może się zdarzyć, że to, co relaksujące dla jednej osoby, może mieć dokładnie odwrotny wpływ na drugą.

Fot.: https://galeriawchmurach.pl/grafika-duza-ptaki

Następnie należy dopasować kolorystykę obrazów do reszty wyposażenia sypialni. Aby zachować ogólną harmonię, nie zaleca się używania kontrastujących kolorów. Oczywiście, jeśli Twoja sypialnia jest urządzona w bardziej intensywnych odcieniach, nie musisz się bać trochę poeksperymentować w tym zakresie. Ogólne wytyczne tutaj mówią ponadto, że lepiej wybierać cieplejsze odcienie, a unikać tych zimnych.

Ile obrazów to tak akurat?

Podobne zasady co w przypadku motywów obowiązują również w przypadku liczby obrazów. Ponownie, ważne jest, abyś czuł się komfortowo w pomieszczeniu. Ściana przytłoczona mnóstwem małych ramek do zdjęć nie zawsze jest dobrym wyborem, ponieważ może stworzyć chaotyczne wrażenie. Ale od Ciebie zależy, czy wybierzesz jeden większy obraz, czy też kilka mniejszych. W takim przypadku warto wybrać element ujednolicający – czy to podobny motyw, kolorystykę, czy może identyczne ramy. 

Co o obrazach mówi feng shui?

Tradycyjne chińskie nauczanie feng shui odgrywa swoją rolę nawet w nowoczesnych domach. Od tysięcy lat te zasady doradzają nam m.in. w harmonijnej aranżacji mebli i dodatków w naszych domach. Jeśli chodzi o obrazy, feng shui każe nam wprowadzać do naszego domu – a zwłaszcza do sypialni – tylko takie prace, które budzą w nas pozytywne emocje i mają dla nas głębsze znaczenie.

W sypialniach feng shui popularne są obrazy w delikatnych kolorach lub w odcieniach zieleni, co sprzyja wyciszeniu i harmonii. Często pojawia się również symbolika pary i różne motywy romantyczne symbolizujące związek z partnerem. Inne motywy, o których warto wspomnieć to mandale, motywy zen z okrągłymi kamieniami i kwiatami lub drzewami jako symbolami życia.

Fot.: https://www.dekoria.pl/obraz-peony-sunset-ii-40x50cm,p40188,0,41529.html

Do sypialni natomiast nie pasują obrazy niezrozumiałe, przygnębiające lub w inny sposób negatywne – przykładowo kiedyś tak popularne portrety dawno zmarłych przodków. Podstawą feng shui jest porządek, więc nawet kolaż w jasnych kolorach, pokrywający całą ścianę, nie będzie najlepszym wyborem. Generalnie zaleca się nie przesadzać nawet z motywem wody, która mogłaby „ugasić namiętność”.Jeśli zdecydujesz się powiesić obraz bezpośrednio nad łóżkiem, wybierz cienką ramkę. Chociaż masywniejsze ramy również mogą wyglądać bardzo dobrze, według feng shui nic ciężkiego nie powinno wisieć nad łóżkiem. W skrócie można powiedzieć, że ważne jest, aby przestrzeń „oddychała”.

Zdjęcie główne: Mitchell Luo/unsplash.com

Polecane artykuły
Reklama

Według jakich kryteriów wybrać smartfon Samsung z dobrym aparatem?

Smartfon Samsung z dobrym aparatem to pojęcie dosyć obszerne. W asortymencie marki możemy znaleźć przeróżne telefony, które mogą pochwalić się możliwością stworzenia z ich pomocą wyjątkowych zdjęć. Jednak czy wiesz, jakimi kryteriami warto kierować się podczas zakupu? Czy może będzie to na przykład smartfon z mocną baterią? Smartfon z dobrą baterią czy smartfon z dobrym aparatem? Są osoby, którym wciąż żyją z przeświadczeniem, że w przypadku telefonów musimy stawiać na pewne kompromisy. Będzie to na przykład smartfon z dobrą baterią, ale niekoniecznie dobrym aparatem. Czy rzeczywiście jest prawdą to, że musimy z czegoś zrezygnować? Otóż nie.  Dzisiejsze urządzenia oferują nam dużo, dużo więcej. Stały się praktycznie miniaturowymi komputerami, które nosimy w naszej kieszeni. Stąd też nie musimy się zastanawiać, czy lepiej wybrać na przykład smartfon Samsung z dobrym aparatem czy ten, którego bateria nie musi być często ładowana. Wszystko to będzie oferował nam jeden sprzęt.  Na przykład w ofercie produktów marki Samsung znajdziemy smartfon z mocną baterią, który w większości przypadków będzie ładowany tylko raz na dwa dni, a jednocześnie posiada aparaty zapewniające robienie zdjęć dobrej jakości w różnych warunkach oświetleniowych.  Jak wybrać smartfon z dobrym aparatem? Tutaj pojawia się jednak kluczowe pytanie związane z tym, jaki smartfon z dobrym aparatem powinniśmy kupić. W końcu nie jest to jeden czy dwa dostępne modele. Pod uwagę należy brać przede wszystkim budżet, jakim dysponujemy. Z reguły im droższy telefon, tym więcej ma nam do zaoferowania. Dla większości osób wyznacznikiem będzie liczba megapikseli. Rzeczywiście są one ważne, ale trudno jest uznać je za najważniejsze. Znaczenie będzie miało znacznie więcej parametrów. Upewnijmy się, że dostępny będzie między innymi obiektyw szerokokątny, makro czy ten do podstawowych zdjęć. Z przodu telefonu powinien znajdować się jeszcze jeden aparat, którym możemy zrobić efektowne selfie. Tutaj nie zapominajmy też o tym, że smartfon z dobrą baterią ma niejako powiązanie z obecnością dobrej jakości aparatu. Dlaczego? Otóż producentom zależy na tym, abyśmy mogli cieszyć się robieniem coraz to nowszych zdjęć nawet przez kilka godzin. Bez obawy, że telefon postanowi wyłączyć się w kluczowym momencie.  Czy smartfon z dobrym aparatem jest dla każdego? Skoro wiemy już, jaki smartfon z dobrym aparatem...
Czytaj więcej
Reklama

Z czego mogą wynikać zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji to wstydliwy temat, któremu nie poświęca się wystarczającej uwagi. Duża część mężczyzn cierpi z tego powodu i nie osiąga satysfakcji seksualnej. Sfera ta jest dla większości ludzi niezwykle istotna, szczególnie w związkach, dlatego warto poznać przyczyny impotencji i pozbyć się problemu, aby życie łóżkowe spełniało oczekiwania obu stron.
Czytaj więcej
Reklama

Jakie dekoracje zawiesić na choince?

W dzisiejszym artykule prezentujemy kilka pomysłów na dekorację świątecznego drzewka, których być może nie brałeś/-aś pod uwagę, a przypadną ci do gustu w tym roku.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *