Reklama

Czy zasłony w domu to must have?

Artykuł sponsorowany

Okna są w domu ważnym źródłem świeżego powietrza i naturalnego światła. Niestety działają w dwie strony i są też portalem, przez który ciekawscy przechodnie czy sąsiedzi mogą obserwować Twoją codzienność. Takie naruszenie prywatności bardzo obniża komfort życia w domu, dlatego należy zainwestować w jakąś formę przesłony okien? Jakie dostępne opcje są teraz na topie i czy zasłony to na pewno najlepsze wyjście? Przekonaj się!   

Drewniane żaluzje i rolety   

Jeszcze kilkanaście lat temu żaluzje były reliktem, kojarzonym z wystrojem z czasów PRL. Rzeczywiście, powyginane, pokryte białą emalią metalowe blaszki na oknach nie były najbardziej estetycznym sposobem na zasłonięcie okien. Nowoczesne żaluzje wyglądają jednak zupełnie inaczej i nie mają prawie nic wspólnego z tym, co do niedawna można było zobaczyć w szkołach i urzędach. Drewniane, zazwyczaj bambusowe, żaluzje doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Najlepiej wpasują się w wystrój industrialny oraz minimalistyczny. Taki drewniany akcent sprawia, że pomieszczenie staje się od razu o wiele cieplejsze i bardziej przytulne. To świetna alternatywa dla zasłon i firan w małych, ciasnych przestrzeniach. Żaluzje są regulowane, dzięki czemu mogą przepuszczać nieco światła lub zupełnie je blokować. To wygodna opcja, podobna do rolet dzień – noc.  

Rolety również są opcją oszczędzającą miejsce w domu. Powieszone na oknie rolety wewnętrzne blokują światło nie zabierając przestrzeni użytkowej w mieszkaniu. Nadają pomieszczeniom nowoczesny wygląd i świetnie sprawdzają się, jeśli chcesz zasłonić okna w sposób jak najbardziej neutralny dla wystroju.   

Rolety zewnętrzne   

Jest pewien rodzaj rolet, który nie wyklucza założenia firan i zasłon w pomieszczeniu. Rolety zewnętrzne zupełnie nie ingerują w wystrój domu. Znajdują się na zewnątrz domu, dzięki czemu od środka są niewidoczne. Wewnątrz możesz przy nich założyć właśnie firany do pokoju. Rolety zapewniają całkowitą ciemność w pomieszczeniu i są dodatkowym zabezpieczeniem antywłamaniowym, ponieważ po opuszczeniu i zablokowaniu rolet, dostanie się do domu przez okno jest praktycznie niemożliwe.  

Gdzie powiesić zasłony?   

Najlepszym miejscem, by zawiesić firany i zasłony są salon oraz sypialnia. To tam tkaniny będą najbardziej wartościowym i bezpiecznym dodatkiem do wystroju. Dodatki tekstylne są też świetnym sposobem na to, by ocieplić wnętrze i sprawić, by było bardziej przytulne. Firany do kuchni mogą stworzyć bardzo ciekawy klimat wiejskiego wystroju, jednak nie zawsze można je powiesić. Jeśli kuchenka gazowa lub elektryczna znajduje się pod oknem lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie, unikaj firanek, które mogą być zagrożeniem pożarowym. Jeśli bardzo zależy Ci na firanach, lepszą alternatywą będą zazdrostki, czyli krótkie firanki sięgające tylko do połowy okna.   

Fot.: deconovo/unsplash.com

Nie tylko lubi pisać o ogrodzie i domu, ale także się nim zajmować. Często podejmuje się rozmaitych zmian we własnym mieszkaniu, łącząc różne style. Kiedy tylko może, wyjeżdża na Mazury, by cieszyć się bliskością przyrody.
Aleksandra Nowak
Polecane artykuły
Reklama

Czemu służy odwadnianie wykopów?

Podpowiadamy, jak prawidłowo przeprowadzić proces odwadniania.
Czytaj więcej
Reklama

Poduszka z gryki - zalety tego typu poduszki do spania

Każdy chce się porządnie wyspać i nabrać sił do wyzwań nowego dnia, lecz z różnych przyczyn nie zawsze jest to możliwe. Jednym z powodów zaburzeń snu jest źle dobrany materac albo poduszka, na której śpimy, tradycyjnie wypełniona puchem lub materiałem syntetycznym, bardzo często niekorzystnie wpływająca między innymi na kręgosłup szyjny.
Czytaj więcej
Reklama

Jak dbać o ogród?

Chcesz mieć zadbany ogród? Zobacz, jak to zrobić.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *