Organizacja

Zasady pakowania przesyłek

Artykuł sponsorowany

Sposób zapakowania paczki ma wpływ na jej bezpieczeństwo w czasie podróży oraz stan, w jakim trafi ona do rąk odbiorcy. Zasady pakowania paczek dokładnie określają sposób, w jaki należy zabezpieczyć przesyłkę na czas jej transportu. Wytyczne te są ściśle respektowane, a kurier ma nawet prawo odmówić przyjęcia źle zapakowanej paczki. W interesie firm kurierskich jest zminimalizowanie ryzyka ewentualnego uszkodzenia przesyłki podczas jej przewozu, dlatego warto wiedzieć, jak prawidłowo zapakować paczkę.   

Rozmiar paczki a jej opakowanie  

Karton lub kopertę należy dobrać do rozmiaru pakowanej przesyłki. Zbyt małe opakowanie nie pozwoli na dołączenie materiałów zabezpieczających przedmioty. Z kolei w za dużym kartonie pakunki nie będą wystarczająco stabilnie ustawione, przez co mogą uszkodzić się obijając się o siebie w transporcie. Do małych, miękkich i elastycznych przedmiotów wybierz koperty lub foliopaki, ponieważ taka zawartość nie potrzebuje usztywnienia ani ochrony przed wstrząsami czy uderzeniami. Z kolei szkło, elektronikę oraz inne delikatne i kruche rzeczy zawsze pakuj w karton, ponieważ będzie on stanowił sztywną warstwę amortyzującą uderzenia. Delikatne przesyłki musi pokrywać także warstwa ochronna, na przykład woreczki powietrzne lub folia bąbelkowa. Działają one bardzo skutecznie, pochłaniając wstrząsy, uderzenia oraz upadki. Takie wypełnienie doskonale stabilizuje też zawartość paczki.   

Gadżety ułatwiające pakowanie paczek   

Hurtowe pakowanie paczek w małym przedsiębiorstwie może być bardzo uciążliwe, jeśli nie posiada się żadnych gadżetów ułatwiających to zadanie. Dyspensery do taśmy klejącej bardzo ułatwiają składanie i zamykanie kartonów, kiedy ma się zajęte ręce. Z takiego podajnika można bez problemu pobrać i oderwać kawałek taśmy jedną dłonią, w przeciwieństwie do zwykłej rolki, którą trzeba obsługiwać dwiema rękami. Dyspenser sprawia, że nie musisz też szukać przyklejonej do rolki końcówki taśmy. Aby karton z przesyłką został przyjęty i przekazany do odbiorcy, musi być dokładnie i szczelnie zamknięty. W przeciwnym wypadku kurier ma prawo odmówić przejęcia paczki do doręczenia.  

Odpowiednie oznaczenie paczki   

W zależności od tego, z usług jakiej firmy kurierskiej korzystasz, paczka będzie musiała być oznaczona w trochę inny sposób. Upewnij się, że oznakowanie paczki jest zgodne z wymogami konkretnej firmy kurierskiej. Jeśli pakujesz paczki hurtowo, ponieważ prowadzisz własny biznes, warto zaopatrzyć się w etykiety samoprzylepne, które możesz wypełniać ręcznie lub drukować na specjalnym urządzeniu. Takie rozwiązanie jest nie tylko najbardziej profesjonalne, lecz także najbardziej trwałe i pewne. Zwykła kartka może zamoknąć i przestać być czytelna, z kolei napisane bezpośrednio na kartonie dane często są mało widoczne. 

Paczki do wysyłki muszą być spakowane w sposób zgodny z ogólnymi wytycznymi bezpieczeństwa oraz wymogami przedstawionymi przez konkretną firmę kurierską. Prawidłowe zapakowanie i zabezpieczenie przesyłki jest gwarancją dostarczenia jej do odbiorcy w dobrym stanie. Dzięki znajomości zasad pakowania paczek możesz znacząco ułatwić sobie życie i realizować wysyłki skutecznie i bez problemów. Więcej szczegółowych informacji na temat wymagań poszczególnych firm znajdziesz na ich oficjalnych stronach internetowych.   

Fot.: Kelli McClintock/unsplash.com

Nie tylko lubi pisać o ogrodzie i domu, ale także się nim zajmować. Często podejmuje się rozmaitych zmian we własnym mieszkaniu, łącząc różne style. Kiedy tylko może, wyjeżdża na Mazury, by cieszyć się bliskością przyrody.
Aleksandra Nowak
Polecane artykuły
Organizacja

Czym palić w piecu?

Surowiec opałowy to przede wszystkim drewno oraz węgiel. Sprawdź, czym warto zatem palić w piecu!
Czytaj więcej
Organizacja

Jak i czym palić w kominku?

Zastanawiasz się, jakiego paliwa używać do kominka? Czy drewno to jedyne słuszne rozwiązanie? My już wiemy! Sprawdź i Ty!
Czytaj więcej
Organizacja

Zadbaj o swoje zdrowie finansowe! Dzięki temu unikniesz stresu

Inflacja szaleje, a ceny w sklepach wciąż rosną. Jak dbać o swoje zdrowie finansowe w mniej pewnych czasach? Podpowiadamy!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *