Organizacja

Jakie funkcje powinien mieć komputer do pracy?

Artykuł sponsorowany

Jeśli musisz samodzielnie zaopatrzyć się w komputer do pracy, warto starannie przemyśleć tę decyzję. Laptop, który będziesz wykorzystywać do wykonywania zawodowych obowiązków powinien zapewniać Ci duży komfort używania, a także możliwość korzystania z różnych programów. Sprawdź, na jakie parametry powinieneś zwrócić największą uwagę.

Wydajność komputera do pracy

Laptop biznesowy powinien charakteryzować się dużą wydajnością. To jedna z najważniejszych cech komputera, który ma służyć do wykonywania zawodowych obowiązków – zwłaszcza, że w dużej mierze reguluje ona zakres pracy. Żeby upewnić się, że Twój laptop ma wystarczającą wydajność, musisz zwrócić uwagę na parametry procesora, pamięć RAM oraz typ dysku. Odpowiednia wydajność wymaga przynajmniej czterordzeniowego procesora, minimum 8 GB pamięci RAM oraz dysku typu SSD. Czasami przydatne mogą okazać się odpowiednie podzespoły, czyli na przykład wysokiej jakości karta graficzna (szczególnie przydatna na przykład dla grafików), efektywne głośniki (niezbędne dla osób pracujących z dźwiękiem) czy większa niż 8 GB pamięć RAM (obligatoryjna dla twórców obszernych treści). 

Odpowiednie wymiary komputera do pracy

W zależności od branży, w której pracujesz Twój komputer powinien mieć również odpowiednie wymiary. Na przykład, jeśli Twoje stanowisko pracy jest niewielkie albo musisz często podróżować i pracować w pociągach lub innych środkach transportu, najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie laptop w małych rozmiarach. Jeśli Twoja praca wymaga komputera stacjonarnego niezajmującego dużo miejsca, zdecyduj się na typ all-in-one, SFF lub mini-PC. Komputer all-in-one charakteryzuje się podzespołami wbudowanymi w monitor, SFF to small form factor z rozmiarami obudowy zmniejszonymi w stosunku do standardowych wymiarów, a mini-PC charakteryzuje się zajmowaniem minimalnej ilości przestrzeni.

Postaw na komfortowy użytek komputera do pracy

Jeśli używasz laptopa w biurze, ważne są nie tylko jego parametry, ale również sposób pracy. Jedną z funkcji optymalizujących używanie przez Ciebie tego sprzętu będzie wybranie cichego urządzenia. Zwłaszcza, jeśli dzielisz biuro z innymi pracownikami. Pamiętaj, że szum wielu komputerów może Wam znacznie utrudniać skupienie się na pracy. Swoje wymagania co do laptopa określ, definiując typ pracy, jaką będziesz wykonywać. Komfortowe użytkowanie komputera to takie, które pozwoli Ci na realizowanie pełnego potencjału. W związku z tym ważne są kolory wyświetlane na ekranie, dostęp do odpowiednich programów oraz wygodna dla Ciebie wielkość monitora. Istotna może okazać się nawet kwestia obsługiwania laptopa – niektórym wystarczy do tego touchpad, a inni zdecydowanie potrzebują myszki.

Zdjęcie główne: pexels.com/Eduardo Dutra

Początkująca copywriterka, aktywnie planująca swój czas i organizująca przestrzeń. Bliska jej są ekologia, zero waste i minimalizm w najbliższym otoczeniu.
Magdalena Gawior
Polecane artykuły
Organizacja

Jak przeprowadzić się za granicę?

Podpowiadamy, o czym należy pamiętać przed przeprowadzką za granicę naszego państwa.
Czytaj więcej
Organizacja

Szkło do alkoholu - jakie przyda się w domu?

Robisz zakupy do nowego domu czy mieszkania i zastanawiasz się, jakie szkło warto mieć? To bardzo dobrze, bo odpowiednio dobrane kieliszki pomagają w eksponowaniu alkoholu i sprawiają, że trunek smakuje lepiej! Sprawdź, co warto kupić. Szkło do alkoholu – warto dobrać właściwe! Nie jest tak, że alkohol smakuje tak samo w każdym szkle. Dobrze dobrane naczynie wspaniale uwydatnia walory, podbijając smak i aromat trunku. Nie sposób także nie zauważyć, że odpowiednio dobrane szkło prezentuje się na stole bardzo elegancko i najlepiej eksponuje proponowane przez nas napoje alkoholowe. Dlatego warto przyłożyć się do wyboru – goście na pewno będą zadowoleni. Jak jednak się w tym nie pogubić? Sprawdź, jakie szkło pasuje do konkretnego alkoholu. Kieliszki do wódki Chociaż nie każdy ma w domu na przykład szklanki przeznaczone do serwowania whisky, w większośc domów znajdziemy kieliszki do wódki. Powinny być one przezroczyste, a co do kształtu – tu panuje dowolność. Popularne sa kieliszki z grubym dnem, ale producenci szkła proponują także chociażby kieliszki do wódki na nóżce, które, trzeba przyznać, prezentują się bardzo stylowo i elegancko. Przyjęło się, że są one odpowiednie do serwowania wysokogatunkowej wódki.  Jeżeli już przy kieliszkach jesteśmy, to wielbiciele likierów i nalewek powinni zaopatrzyć się w kieliszki na wysokiej nóżce. Na pewno kojarzysz także większe, okrągłe kieliszki do brandy i koniaku. Kieliszki do wina To kolejny rodzaj kieliszków, które w domu ma większość osób – mowa oczywiście o szkle do serwowania wina. Jeżeli cenisz sobie ten trunek, na pewno musisz się w nie zaopatrzyć. Wino czerwone podajemy w pękatych kieliszkach w kształcie tulipana. Z kolei wino białe serwujemy w nieco mniejszych kieliszkach, które mają wąską i smukłą czaszę. Z kolei miłośnicy wina różowego piją je w kieliszku o znacznie węższej i krótszej czaszy. Zupełnie inaczej prezentują się te do szampana – pijemy z wysokich i smukłych kieliszków o prostych ściankach i niewielkiej pojemności. Wyświetl ten post na Instagramie Post udostępniony przez Sebastian (@zdegustowany) Szklanki do piwa Piwo także jest trunkiem, który lepiej smakuje w szkle niż pite bezpośrednio z puszki czy butelki. Służą do tego konkretne szklanki do piwa. Mamy tu do wyboru znacznie więcej niż klasyczne kufle....
Czytaj więcej
Organizacja

Jak przechowywać zabawki dla psa?

Twój pies rozrzuca zabawki gdzie popadnie? A może to Ty regularnie kupujesz nowe i uzbierała się już spora kolekcja? Zastanawiasz się, jak przechowywać zabawki dla psa? My już to wiemy! Sprawdź!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *