Organizacja

Jakie funkcje powinien mieć komputer do pracy?

Artykuł sponsorowany

Jeśli musisz samodzielnie zaopatrzyć się w komputer do pracy, warto starannie przemyśleć tę decyzję. Laptop, który będziesz wykorzystywać do wykonywania zawodowych obowiązków powinien zapewniać Ci duży komfort używania, a także możliwość korzystania z różnych programów. Sprawdź, na jakie parametry powinieneś zwrócić największą uwagę.

Wydajność komputera do pracy

Laptop biznesowy powinien charakteryzować się dużą wydajnością. To jedna z najważniejszych cech komputera, który ma służyć do wykonywania zawodowych obowiązków – zwłaszcza, że w dużej mierze reguluje ona zakres pracy. Żeby upewnić się, że Twój laptop ma wystarczającą wydajność, musisz zwrócić uwagę na parametry procesora, pamięć RAM oraz typ dysku. Odpowiednia wydajność wymaga przynajmniej czterordzeniowego procesora, minimum 8 GB pamięci RAM oraz dysku typu SSD. Czasami przydatne mogą okazać się odpowiednie podzespoły, czyli na przykład wysokiej jakości karta graficzna (szczególnie przydatna na przykład dla grafików), efektywne głośniki (niezbędne dla osób pracujących z dźwiękiem) czy większa niż 8 GB pamięć RAM (obligatoryjna dla twórców obszernych treści). 

Odpowiednie wymiary komputera do pracy

W zależności od branży, w której pracujesz Twój komputer powinien mieć również odpowiednie wymiary. Na przykład, jeśli Twoje stanowisko pracy jest niewielkie albo musisz często podróżować i pracować w pociągach lub innych środkach transportu, najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie laptop w małych rozmiarach. Jeśli Twoja praca wymaga komputera stacjonarnego niezajmującego dużo miejsca, zdecyduj się na typ all-in-one, SFF lub mini-PC. Komputer all-in-one charakteryzuje się podzespołami wbudowanymi w monitor, SFF to small form factor z rozmiarami obudowy zmniejszonymi w stosunku do standardowych wymiarów, a mini-PC charakteryzuje się zajmowaniem minimalnej ilości przestrzeni.

Postaw na komfortowy użytek komputera do pracy

Jeśli używasz laptopa w biurze, ważne są nie tylko jego parametry, ale również sposób pracy. Jedną z funkcji optymalizujących używanie przez Ciebie tego sprzętu będzie wybranie cichego urządzenia. Zwłaszcza, jeśli dzielisz biuro z innymi pracownikami. Pamiętaj, że szum wielu komputerów może Wam znacznie utrudniać skupienie się na pracy. Swoje wymagania co do laptopa określ, definiując typ pracy, jaką będziesz wykonywać. Komfortowe użytkowanie komputera to takie, które pozwoli Ci na realizowanie pełnego potencjału. W związku z tym ważne są kolory wyświetlane na ekranie, dostęp do odpowiednich programów oraz wygodna dla Ciebie wielkość monitora. Istotna może okazać się nawet kwestia obsługiwania laptopa – niektórym wystarczy do tego touchpad, a inni zdecydowanie potrzebują myszki.

Zdjęcie główne: pexels.com/Eduardo Dutra

Początkująca copywriterka, aktywnie planująca swój czas i organizująca przestrzeń. Bliska jej są ekologia, zero waste i minimalizm w najbliższym otoczeniu.
Magdalena Gawior
Polecane artykuły
Organizacja

Jak i czym palić w kominku?

Zastanawiasz się, jakiego paliwa używać do kominka? Czy drewno to jedyne słuszne rozwiązanie? My już wiemy! Sprawdź i Ty!
Czytaj więcej
Organizacja

Zadbaj o swoje zdrowie finansowe! Dzięki temu unikniesz stresu

Inflacja szaleje, a ceny w sklepach wciąż rosną. Jak dbać o swoje zdrowie finansowe w mniej pewnych czasach? Podpowiadamy!
Czytaj więcej
Organizacja

Co pozwoli na zmniejszenie rachunków za prąd?

Koszty energii elektrycznej wciąż idą w górę. Przeczytaj, jak skutecznie obniżyć rachunek za prąd.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *