Polecamy
Jaki samochód dla studenta wybrać?
Organizacja

Jaki samochód dla studenta wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu studentów dojeżdża na uczelnię autobusem lub tramwajem – przecież powszechnie wiadomo, że student jest biedny. Jaki samochód będzie najlepszy dla studenta, który dojeżdża do pracy i na uczelnię?

Idealny samochód dla studenta, czyli jaki?

Auto, którym będzie przemieszczał się student, musi spełniać kilka podstawowych wymagań, czyli musi być:

  • ekonomiczne,
  • bezawaryjne,
  • tanie w ewentualnej naprawie,
  • koszt zakupu nie może być wysoki.

TOP 10 samochodów dla studenta

1. Fiat Panda

Fiat Panda, czyli samochód produkowany w Polsce w latach 2003–2012. Warto kupić to auto z instalacją gazową, dzięki czemu będzie bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Popularna polska panda produkowana była z dwoma rodzajami silników 1.1 i 1.2, mniej awaryjne były silniki 1.1.

2. Citroen C3

Citroen C3 jest małym miejskim samochodem, który można zakupić już za kilka tysięcy złotych. Auta te produkowane były z dobrej jakości blachy i jeśli właściciel konserwował swój egzemplarz, to pomimo swojego wieku posłuży jeszcze długo. Citroen C3 jest jednym z bardziej ekonomicznych samochodów. Modele sprowadzone do Polski mają klimatyzację i tempomat, natomiast te zakupione w polskim salonie posiadają najprostszą wersję wyposażenia.

3. Nissan Micra

Samochód ten jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu łatwo się nim parkuje, co jest ważne zwłaszcza w ruchu miejskim. Dla studenta idealnym rozwiązaniem będzie Nissan Micra z silnikiem 1.1, który ma niewielkie spalanie. Wiele modeli tego samochodu wyposażone jest dodatkowo w instalację LPG. Główną wadą tego samochodu jest podatność na korozję, dlatego przed zakupem warto bardzo dokładnie sprawdzić stan blacharki.

4. Opel Corsa C

Opel Corsa C stał się jednym z najbardziej popularnych samochodów wśród studentów. Ten model samochodu był sprzedażowym hitem. Większość dostępnych na rynku modeli można zakupić w dobrym stanie. Opel Corsa C występuje z silnikiem 1.1 i 1.2, w których bardzo często były montowane dodatkowo instalacje LPG. Nie warto kupować samochodów, które wcześniej były wykorzystywane jako auta firmowe lub do nauki jazdy.

5. Fiat Punto II

Fiat Punto jest tanim w eksploatacji i bardzo przestronnym samochodem. Najbardziej godne uwagi są modele z silnikiem 1.2 i 1.4, które świetnie współpracują z instalacją LPG. Modele z silnikiem JTD są bardzo ekonomiczne w eksploatacji, lecz naprawa turbosprężarki jest droga.

6. Honda HR-V

Honda HR-V jest protoplastą dostępnych na rynku SUV-ów. Taki samochód w dobrym stanie można zakupić już za kilka tysięcy złotych. Honda HR-V jest autem bardzo podatnym na korozję. Warto kupować modele z silnikiem 1.6, które mają opinię bezawaryjnych.

7. Ford Fusion

Ford Fusion jest świetną propozycją dla studentów, którzy cenią sobie trwałość i możliwości przewozowe. Silnik modelu 1.4 Duratec świetnie współpracuje z instalacją LPG. Dzięki temu taki samochód jest bardzo ekonomiczny.

8. Smart Fortwo

Smart Fortwo jest małym miejskim samochodem, który świetnie sprawdzi się do parkowania pod uczelnią. Dwa fotele zapewniają komfort jazdy, a w małym bagażniku zmieszczą się notatki i strój sportowy. Niestety silniki benzynowe są mniej trwałe niż diesle, dlatego przed zakupem warto taki samochód sprawdzić na stacji diagnostycznej.

9. Škoda Fabia I

Škoda Fabia I z silnikiem 1.4 jest bardzo ekonomicznym pojazdem, który można zakupić już za kilka tysięcy złotych. Samochód ten jest bardzo tani w eksploatacji, części zamienne również są niedrogie.

10. Renault Clio II

Renault Clio II z silnikiem 1.2 jest idealnym rozwiązaniem dla każdego studenta. Dzięki małym gabarytom samochód zmieści się wszędzie. Jazda Renault Clio II jest bardzo komfortowa jak na tak mały samochód.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak korzystać z kalendarza Google? Praktyczne triki!
Jak korzystać z kalendarza Google? Praktyczne triki!
Chcesz rozpocząć korzystanie z kalendarza Google? Przeczytaj o przydatnych trikach.
Jak wybrać idealną donicę geometryczną do salonu?
Jak wybrać idealną donicę geometryczną do salonu?
Odkryj sekrety wyboru idealnej donicy geometrycznej, która podkreśli charakter twojego salonu. Praktyczne wskazówki i porady ekspertów w jednym miejscu - dowiedz się więcej, artykuł krok po kroku.
Zasady pakowania przesyłek
Zasady pakowania przesyłek
Wysyłając paczkę musisz zabezpieczyć ją w odpowiedni sposób, zgodny z zasadami ustalonymi przez pocztę oraz firmy kurierskie. Przedstawiamy zasady, którymi warto kierować się przy pakowaniu przesyłek.
Ostatnie wpisy