Organizacja

Gdzie robić tanie zakupy spożywcze?

Gdzie robić tanie zakupy spożywcze?
Designed by Freepik

Niestety ceny produktów idą w górę. Wydajesz za dużo na zakupy? Chcesz trochę zaoszczędzić na produktach spożywczych? Sprawdź, gdzie jest najtaniej!  

Jak robić tanie zakupy – na co zwracać uwagę?

Sklepy zachęcają nas różnymi promocjami do zakupu rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Najlepszym sposobem na to, jest przygotowywanie za każdym razem listy zakupów. Dzięki temu unikniemy kupowania niepotrzebnych produktów. Najlepiej, by na liście znajdowały się rzeczy uporządkowane w takiej kolejności, w jakiej można je znaleźć w sklepie. Dzięki temu nie będziemy błądzić po sklepowych alejkach. Warto też na zakupy chodzić najedzonym – w przeciwnym razie jest duże prawdopodobieństwo, że wyjdziemy ze sklepu z siatką słonych i słodkich przekąsek. 

Przekonaj się razem z nami, w jakich sklepach można zrobić najtańsze zakupy.

>> Zobacz też: Na co zwrócić uwagę przy zakupie drukarki?

Ceny mogą się jednak różnić, w zależności od aktualnej sytuacji na rynku. Sprawdzamy!

Biedronka – tanie zakupy

Biedronka jest jednym z najpopularniejszych marketów spożywczych, w którym wiele osób robi codzienne zakupy. Za ile można w niej kupić podstawowe produkty spożywcze? Chleb biały niepakowany i niekrojony można kupić za 2,50 złotych. Cukier biały opakowanie jednokilogramowe kupimy za 2,50 złotych. Jajka w opakowaniu, w którym znajduje się dziesięć sztuk, można kupić za około 4 złote. Masło marki własnej kosztuje w Biedronce  około 5,99 złotych za opakowanie. Mąka biała tortowa kosztować może nieco powyżej 1,50 złotych. Mleko kupić można za około 1,90 złotych.

Lidl – gdzie robić tanie zakupy?

Lidl to kolejny supermarket, który cieszy się dużą popularnością. W nim można kupić chleb zwykły biały za około 1,79 złotych. Cukier biały kupić można w cenie 2,49 złotych za kilogramowe opakowanie. Jajka dziesięć sztuk kosztują około 3,99 złotych. Masło można kupić za około 4,99 złotych za opakowanie. Mąka biała 1,50 złotych za kilogramowe opakowanie. Mleko jeden litr kosztuje w Lidlu około 1,97 złotych.

Tesco – gdzie najtaniej?

W Tesco można kupić chleb biały polski za około 1,56 złotych. Jednokilogramowe opakowanie cukru kosztuje tam około 2,49 złotych. Jajka wielkości M sztuk dziesięć kosztuje około 5,99 złotych. Masło niecałe pięć złotych. Mąka biała dostępna jest w cenie 1,69 złotych za kilogram. Mleko można kupić za około 1,89 złotych za litr.

Carrefour – czy warto robić tam zakupy?

Carrefour to sklep, w którym można kupić chleb biały za około 1,59 złotych. Cukier w opakowaniu kilogramowym można kupić za 2,09 złotych. Jajka dziesięć sztuk kosztuje około 4,49 złotych. Jedno opakowanie masła kosztuje około 5,49 złotych. Mąka biała pszenna kosztuje około 1,35 złotych. Mleko jednolitrowa butelka to koszt około 1,95 złotych.

Auchan – czy można zrobić tanie zakupy?

W Auchan można kupić pieczywa pszenne za 1,99 złotych. Cukier kosztuje około 2,08 złotych za kilogram. Jajka dziesięć sztuk to koszt około 3,98 złotych. Masło kosztuje niecałe sześć złotych. Mąka pszenna opakowanie jednokilogramowe kosztuje 1,65 złotych. Mleko litrowe opakowanie to koszt 2,19 złotych.

Gdzie nie robić zakupów – gdzie jest najdrożej?

Ceny w supermarketach są porównywalne i różnica cenowa między produktami jest naprawdę niewielka. Istnieją jednak mniejsze sklepy osiedlowe lub małe sklepiki z ograniczonym asortymentem, w których można kupić podstawowe produkty spożywcze, ale są one dostępne w bardzo wysokich cenach. Chcąc zacząć oszczędzać, lepiej unikać takich sklepików. Lepszym rozwiązaniem są zakupy na targu lub właśnie w większych supermarketach. Warto również śledzić gazetki każdego wyżej wymienionego sklepu i kupować produkty, których potrzebujemy i które akurat są w promocyjnej cenie. 

Jest copywriterem i miłośnikiem domowych prac oraz gotowania. Zna przepisy na smaczne dania. Uwielbia urządzać wnętrza i nadawać pomieszczeniom oryginalnego wyglądu. Swoją wiedzą i doświadczeniem z chęcią dzieli się z innymi.
Polecane artykuły
Organizacja

Serwis klimatyzacji domowej - jak często robić i co obejmuje

Co jaki czas należy zrobić przegląd klimatyzacji? Na czym polega i jak długo trwa taki przegląd? Kto może przeprowadzić serwis klimatyzacji, aby być pewnym, że jest bezpieczna dla domowników? Sprawdźmy!
Czytaj więcej
Organizacja

Czym palić w piecu?

Surowiec opałowy to przede wszystkim drewno oraz węgiel. Sprawdź, czym warto zatem palić w piecu!
Czytaj więcej
Organizacja

Jak i czym palić w kominku?

Zastanawiasz się, jakiego paliwa używać do kominka? Czy drewno to jedyne słuszne rozwiązanie? My już wiemy! Sprawdź i Ty!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *