Organizacja

Czym jest Profil Zaufany i jak go założyć?

Czym jest Profil Zaufany i jak go założyć?
Obraz Arek Socha z Pixabay

Chcesz załatwiać sprawy urzędowe online? Potrzebujesz profilu zaufanego. To bezpłatne narzędzie, dzięki któremu możesz potwierdzać swoją tożsamość w internecie oraz składać podpis zaufany. Dowiedz się, jak założyć profil zaufany.

Profil zaufany to potwierdzony zestaw danych, które jednoznacznie identyfikują jego posiadacza w usługach podmiotów publicznych w internecie. Dane o których mowa to imię (imiona), nazwisko, data urodzenia oraz numer PESEL. Profil zaufany jest tak zabezpieczony, aby nikt — poza jego właścicielem nie mógł go użyć. Dzięki temu każda osoba, która ma profil zaufany jest wiarygodna.

Za pomocą profilu zaufanego skutecznie potwierdzisz swoją tożsamość w internecie oraz podpiszesz wniosek. Dzięki niemu możesz korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych. 

Jak założyć profil zaufany?

Profil zaufany możesz założyć bez wychodzenia z domu, jeśli masz konto w systemie banku lub innego przedsiębiorcy, który ma zgodę na potwierdzanie profilu zaufanego. Zaloguj się na swoje konto bankowe i wyszukaj formularz zakładania profilu zaufanego. Jeżeli nie możesz lub nie chcesz zakładać profilu zaufanego za pomocą konta w banku — możesz założyć go w punkcie potwierdzającym. 

Copywriterka i fanka urządzania wnętrz. Często można ją spotkać na zakupach kupującą ozdoby i dodatki do mieszkania. Zainteresowanie portalami społecznościowymi pojawiło się u niej kilka lat temu podczas rozpoczęcia prowadzenia swojego wideobloga.
Avatar
Polecane artykuły
Organizacja

Kijek do selfie i statyw w jednym - jak wybrać?

Jednym z dodatków, który znacznie ułatwia wykonywanie zdjęć „z ręki” jest selfie stick. Ten niepozorny gadżet robi furorę na wszystkich wyprawach i nic w tym dziwnego – to po prostu praktyczne akcesorium, które pozwala w jeszcze bardziej efektowny sposób uwiecznić swoje wspomnienia. Tylko jak go wybrać, by być zadowolonym?
Czytaj więcej
Organizacja

Jak przechowywać owoce i warzywa?

Chcesz przedłużyć trwałość warzyw i owoców? Przeczytaj, w jaki sposób prawidłowo przechowywać warzywa i owoce.
Czytaj więcej
Organizacja

Dual SIM w telefonach - czy jest to potrzebne?

Chcesz kupić telefon z funkcją Dual SIM? Przeczytaj, jakie są wady i zalety tego rozwiązania.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *