Organizacja

Co powinno znajdować się w domowej apteczce?

Artykuł sponsorowany

Odpowiednio wyposażona apteczka powinna się znajdować w każdym domu. Wtedy pozwoli to na przygotowanie się na różne okoliczności. Nie trzeba jednak kupować zbyt wielu leków na zapas, ponieważ mogą stracić one datę ważności i trzeba będzie je wyrzucić.

Leki przyjmowane na stałe

W domowej apteczce przede wszystkim powinien znaleźć się odpowiedni zapas leków, które przyjmujesz na stałe. To bardzo ważne w przypadku, kiedy nie będzie możliwości udać się do apteki, na przykład w niedziele. Sprawdzaj regularnie, czy masz je na stanie, szczególnie jeśli są na receptę. Wtedy możesz wykupić konkretną ilość odpowiednio wcześnie. Najlepiej jest mieć zawsze kilkudniowy zapas. 

Jednym z takich leków mogą być tabletki antyhistaminowe, jeśli jesteś alergikiem. Niektórzy muszą korzystać z nich codziennie. Przydatne są szczególnie w okresie, kiedy pylą drzewa i krzewy. Potrzebne mogą okazać się przy reakcji alergicznej na przykład na ukąszenia owadów. Różne uczulenia mogą pojawić się nawet nagle, wtedy trzeba być na nie przygotowanym. Ważna jest w tym przypadku szybka reakcja. Innymi lekami są te przyjmowane przy chorobach przewlekłych. Dla osób, które biorą wiele tabletek, przyda się kasetka, która przypomni o zażywaniu ich codziennie. Sklep medyczny Almach oferuje takie i inne wyposażenie do domowej apteczki. 

Przydatny sprzęt medyczny

Oprócz leków w apteczce przyda się również termometr. Do wyboru obecnie masz wiele jego rodzajów, na przykład bezrtęciowy, elektroniczny bezdotykowy i dotykowy. Różnią się one między innymi sposobem użytkowania oraz ceną. Wybór termometru to kwestia indywidualna. Należy pamiętać jednak, że powinien być on zgodny z normami europejskimi.  Jest to bardzo pomocne urządzenie, które przyda się przy infekcji, żeby sprawdzić swoją temperaturę. Warto mieć również w domu ciśnieniomierz. Nowoczesne urządzenia są bardzo proste w obsłudze. Mogą korzystać z niego samodzielnie nawet osoby starsze. Wybierając je, pamiętaj, aby pokazywał dokładne pomiary. Poza tym przydatny może okazać się również pulsoksymetr. Takie urządzenie znajdziesz w sklepie medycznym: https://pharmamed24.pl/pl/c/Pulsoksymetry/259https://pharmamed24.pl/pl/c/Pulsoksymetry/259. Jest to niewielki sprzęt, który pozwala na zmierzenie poziomu natlenowania krwi oraz na nieinwazyjne badanie kontroli tętna. 

Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

Ten rodzaj leków okazuje się przydatny przy różnych dolegliwościach. U wielu osób często pojawia się na przykład ból głowy. Warto kupić przykładowo Ibuprofen lub Paracetamol. Trzeba wybrać postać tego leku, który jest najbardziej odpowiedni dla konkretnej osoby. Standardową opcją są tabletki, jednak niektórzy mają problem z ich połykaniem. Wtedy można zaopatrzyć się w ich rozpuszczalną wersję.  Leki przeciwbólowe dla dzieci występują na przykład w formie syropu. Gorączka często towarzyszy wielu chorobom, dlatego warto być na nią przygotowanym. Zdarza się u osób w każdym wieku, więc warto mieć w apteczce substancję, która skutecznie ją obniży. 

Pozostałe leki i materiały opatrunkowe

Przydatne mogą okazać się leki przeciwbiegunkowe oraz takie, na problemy żołądkowe. Powinno się trzymać w domu też roztwór soli fizjologicznej. Można go używać na przykład do przemywania ran i oczu. Szczególnie latem warto mieć w apteczce dodatkowo preparaty łagodzące ugryzienia owadów. Koniecznym wyposażeniem powinny być rozmaite materiały opatrunkowe. Przykładowo może być to zestaw, składający się z różnych rodzajów gazików jałowych, plastrów i bandaży. Najlepiej wyposażyć się w odpowiednie środki, które są potrzebne do pierwszej pomocy. 

Zdjęcie główne: Polina Tankilevitch/pexels.com

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, w trakcie specjalizacji public relations. Stawia swoje pierwsze kroki jako copywriterka. W wystroju wnętrz zwraca uwagę na detale i niecodzienne rozwiązania.
Polecane artykuły
Organizacja

Serwis klimatyzacji domowej - jak często robić i co obejmuje

Co jaki czas należy zrobić przegląd klimatyzacji? Na czym polega i jak długo trwa taki przegląd? Kto może przeprowadzić serwis klimatyzacji, aby być pewnym, że jest bezpieczna dla domowników? Sprawdźmy!
Czytaj więcej
Organizacja

Czym palić w piecu?

Surowiec opałowy to przede wszystkim drewno oraz węgiel. Sprawdź, czym warto zatem palić w piecu!
Czytaj więcej
Organizacja

Jak i czym palić w kominku?

Zastanawiasz się, jakiego paliwa używać do kominka? Czy drewno to jedyne słuszne rozwiązanie? My już wiemy! Sprawdź i Ty!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *