Inspiracje

Zwalczanie szkodników w ogrodzie — sposoby

Artykuł sponsorowany

Własny ogród to masa pracy i wiele poświęcenia. Wiąże się to także ze zwalczaniem szkodników. Zobacz, jakie są najskuteczniejsze sposoby, aby się ich pozbyć. 

Rośliny odstraszające gryzonie

Zwalczanie gryzoni z ogrodu może być bardzo ciężkie, także ze względu na ochronę środowiska i ochronę zwierząt. Pamiętaj, dlatego że ich zabijanie powinno być ostatecznością. Na początek wypróbuj inne metody. Jedną z nich będzie zasadzenie roślin, które odstraszą niechcianych gości.

Myszarki i karczowniki mają bardzo wrażliwy węch, dlatego wiele roślin ozdobnych je drażni. W większości wypadków, aby pozbyć się gryzoni, wystarczy, gdy w swoim ogrodzie zasadzisz cebulę i czosnek. Wypędzić mogą je także krzewy czarnego bzu lub mięta pieprzowa. Innymi roślinami wykorzystywanymi w walce z małymi gryzoniami są farbownik, piwonia, nostrzyk, narcyzy czy szachownica cesarska. Wśród nich są piękne rośliny ozdobne, dlatego, nawet jeśli nie zadziałają, wzbogacą twój ogród o piękne okazy.

Jeśli zaś zmagasz się z plagą owadów, postaw na lampy owadobójcze

Wsparcie wrogów naturalnych gryzoni

Gdy walczysz z gryzoniami w ogrodzie, najprostszym sposobem będzie posiadanie w domu kota. Zwłaszcza młode osobniki są bardzo chętne na polowanie na gryzonie. Jeśli jednak nie możesz mieć zwierzaka w domu, a mieszkasz na obrzeżu miasta lub na wsi, wesprzyj się ptakami. W tym celu w swoim ogrodzie zainstaluj kilka wysokich słupów z poprzeczką. Dzięki temu jastrzębie i myszołowy będą miały miejsce zasiadki na polowaniu.

Także łasica należy do naturalnych i groźnych wrogów gryzoni. Jeśli chcesz, aby zawitała ona w twoim ogrodzie, ustaw w kącie stos kamieni i drewna, który posłuży za jej kryjówkę.

Płoszenie gryzoni hałasem i ultradźwiękami

Dla gryzoni nieznośny będzie uporczywy i głośny hałas, docierający do podziemnych korytarzy, ponieważ mają one bardzo wrażliwy słuch. Źródłem takiego dźwięku może być mechaniczny budzik zakopany w blaszanej puszce lub mały wiatrak obracający nakrętkami czy kapslami. Innym sposobem będzie zastosowanie generatorów ultradźwięków. Jeśli szukasz takiego profesjonalnego sprzętu, odwiedź stronę https://sklepvaco.pl/.

Pułapki na szkodniki

Na rynku znajdziesz wiele pułapek na gryzonie. Pamiętaj, wykorzystuj tylko te, które nie robią zwierzęciu żadnej krzywdy. Gdy odpowiednio je wykorzystasz, będą one bardzo skutecznym źródłem wsparcia w walce z nieproszonymi gośćmi w twoim ogrodzie.

Fot.: Ryan Stone/unsplash.com

Copywritingiem zainteresowała się już w liceum. W przydomowym ogródku może spędzać wiele godzin, a kontakt z naturą to dla niej codzienność.
Polecane artykuły
Inspiracje

Dlaczego warto posiadać w łóżku wygodny materac?

Jako że większość ludzi spędza przynajmniej jedną trzecią swojego życia w łóżku, to ważne jest, aby to miejsce było jak najbardziej wygodne i komfortowe. Kluczowym elementem wygodnego łóżka jest oczywiście materac, który stanowi podstawową warstwę pod naszymi plecami i kształtuje jakość naszego snu. W tym tekście omówimy, dlaczego warto posiadać w łóżku wygodny materac i jakie korzyści płyną z jego posiadania.
Czytaj więcej
Inspiracje

Metalowe meble - solidne i trwałe rozwiązanie dla Twojego domu

Metalowe meble to coraz popularniejsze rozwiązanie w aranżacji wnętrz oraz ogrodów. Charakteryzują się one solidnym wykonaniem oraz trwałością, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w każdym domu. W tym artykule omówimy najważniejsze cechy metalowych mebli oraz ich zalety i wady.
Czytaj więcej
Inspiracje

Jakimi zasadami kierować się przy wyborze mebli?

Jak kupić meble, którymi będziemy cieszyć się przez wiele lat? Jak zadbać o to, aby aranżacja była spójna? Co ma największe znaczenie przy zakupie mebli? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *