Inspiracje

Przegląd najnowocześniejszych gadżetów elektronicznych

Przegląd najnowocześniejszych gadżetów elektronicznych
Obraz Pexels z Pixabay

Koniec roku to tradycyjnie najgorętszy okres w branży e-commerce. Pomimo panującego kryzysu Polacy chętnie sięgają po nowe sprzęty elektroniczne. Ogromną popularnością cieszą się smartfony, tablety czy telewizory lecz coraz więcej ludzi zaopatruje swoje mieszkania w gadżety o których nasze babcie i dziadkowie nigdy nie słyszeli.

Jak co roku największą sprzedaż odnotowuje komputery przenośne i smartfony, jednak coraz częściej spotykamy domach wiele robotów, które ułatwiają nam codzienne życie.

Wraz z postępem technologii zmieniają się nasze domy

Do jednego z najpopularniejszych gadżetów elektronicznych można zaliczyć Google Home i Alexa, są to niewielkie głośniki, które oferują możliwość kontrolowania ustnie dowolnego systemu automatyki domowej, oprócz służenia innym celom, takim jak wyszukiwanie i czytanie przepisów lub odtwarzanie ulubionej muzyki.

Kolejnym często spotykanym robotem nawet już w Polskich domach jest iRobot Roomba. Ten słynny robot czyszczący stał się popularny ze względu na swój smukły wygląd i wykonywanie swoich zadań związanych z zamiataniem, odkurzaniem, a nawet zmywaniem podłogi.

Jest to drogi ale wysokiej jakości gadżetem, który łatwo połączyć z Alexą i / lub Google Assistant, więc wszystko, co musisz zrobić, to złożyć zamówienie, a podłoga w domu będzie czysta. 

Jako trzeci gadżet na podium umieściliśmy Telewizja QLED. W ubiegłym roku Samsung zaprezentował swój nowy estetyczny telewizor, The Frame, który pokazywał dzieła sztuki po wyłączeniu. Teraz marka idzie o krok dalej, zapewniając temu urządzeniu „tryb otoczenia”, który doskonale integruje ekran z pomieszczeniem, naśladując otaczający go wystrój wnętrza. Aby uzyskać ten magiczny efekt, wystarczy zrobić zdjęcie pokoju, a oprogramowanie zrobi resztę.

Jeżeli natomiast chciałbyś kontrolować za pomocą  telefonu czy Twoje drzwi wejściowe zostały zamknięte, pozwoli Ci na to August Smart Lock. Za pośrednictwem aplikacji poprzez wydawanie poleceń głosowych możesz obsługiwać drzwi. Istnieją również wersje, które łączą się z Alexą, Google Home lub Apple Home Kit (asystent Apple). Możemy nawet zapytać aplikację, czy zostawiliśmy otwarte drzwi podczas wychodzenia z domu.

Dla niektórych osób wyżej wymienione gadżety to codzienność. Jednak część społeczeństwa nie potrafi pogodzić się jeszcze z tak dynamicznie zmieniającym się otoczeniem i obecnością robotów na każdym kroku. A czy Ty jesteś zwolennikiem wprowadzenia w swoim mieszkaniu takich zmian i wypróbowania któryś z powyższych gadżetów?

Copywriterka i fanka urządzania wnętrz. Często można ją spotkać na zakupach kupującą ozdoby i dodatki do mieszkania. Zainteresowanie portalami społecznościowymi pojawiło się u niej kilka lat temu podczas rozpoczęcia prowadzenia swojego wideobloga.
Avatar
Polecane artykuły
Inspiracje

Co kupić na parapetówkę? Kilka niebanalnych pomysłów

Wybierasz się na parapetówkę? Zobacz listę uniwersalnych prezentów na tę okazję.
Czytaj więcej
Inspiracje

Gdzie można kupić ubrania używane online?

W second-handach, czyli sklepach z używaną odzieżą można znaleźć prawdziwe perełki – sukienki, bluzki czy płaszcze z dawnych lat, które coraz trudniej dostać w stacjonarnych sieciówkach.
Czytaj więcej
InspiracjeUrządzanie

Jak urządzić mały balkon? Ciekawe pomysły i inspiracje

Sprawdź, jakie rozwiązania idealnie sprawdzą się na małym metrażu!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *