Inspiracje

Poduszka z gryki – zalety tego typu poduszki do spania

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każdy chce się porządnie wyspać i nabrać sił do wyzwań nowego dnia, lecz z różnych przyczyn nie zawsze jest to możliwe. Jednym z powodów zaburzeń snu jest źle dobrany materac albo poduszka, na której śpimy, tradycyjnie wypełniona puchem lub materiałem syntetycznym, bardzo często niekorzystnie wpływająca między innymi na kręgosłup szyjny. Dlatego swoją poduszkę do spania warto wymienić na model wypełniony łuskami gryki, naturalnym wsadem, którego korzyści odczuje cały nasz organizm, dlatego warto poznać jej wszystkie zalety.

Poduszka z gryki – czy jej wsad jest antyalergiczny?

Licznych zalet poduszki z łuskami gryki nie da się zbagatelizować, tak liczne korzyści można odnieść z jej stosowania. Sprzyja przede wszystkim osobom cierpiącym na alergię, wrażliwym na rozwój bakterii i roztoczy, do którego może dochodzić w zwykłych poduszkach. Łuska gryki to naturalny, zalecany przez ekspertów materiał hipoalergiczny, zewnętrzna łupina ziaren gryki, pozyskiwanej wyłącznie z ekologicznych upraw, dzięki czemu mamy pewność ich najwyższej jakości i skuteczności działania.

Dotyczy to zarówno wyrobów w większych rozmiarach np. 45×60 cm, jakie znajdziemy na stronie producenta, jak i mniejszych poduszeczek. Czasami stosuje się też łuski z ziaren orkiszu, lecz gryka jest lepszym rozwiązaniem, któremu można przypisać więcej własności prozdrowotnych.

Poduszka z łusek gryki – czym różni się od innych?

Decydując się na kupno poduszki do spania z łuską gryki, takiej jak w sklepie internetowym https://sleep-changer.com/pl/poduszka-z-luska-gryki/, od razu zauważymy, że niewiele różni się od zwykłej, pod którą spaliśmy dotychczas. Różnicę stanowi wypełnienie poduszki, wspomniana łuska gryczana, lecz z zewnątrz tak samo ma poszewkę chroniącą wsad przed zniszczeniem, uszytą ze sprawdzonego jakościowo, wytrzymałego, odpornego na uszkodzenia materiału. 

Na każdy produkt kupiony u zaufanego producenta otrzymamy fakturę, wybór, jaki znajdziemy w kategorii poduszki, z pewnością zaspokoi wszystkie potrzeby, sam produkt jest też objęty gwarancją.

Poduszka gryczana – jak dbać o jej wkład i syntetyczną lub bawełnianą poszewkę?

Producent zaleca również umieszczenie poduszki w dodatkowej powłoczce, najlepiej zrobionej z bawełny pełniącej nie tylko funkcję ochronną, ułatwia jednocześnie cyrkulację powietrza, zapobiegając przegrzewaniu się głowy. Samą poszewkę poduszki oraz dodatkową bawełnianą można prać w pralce, lecz należy przedtem wysypać z niej łuski gryki do woreczka, ponieważ są wrażliwe na wilgoć. W celu zachowania higieny można je wietrzyć i wysuszyć na słońcu albo na kaloryferze.

Poduszka do spania z łuską gryki – prozdrowotne właściwości poduszki wskazywane przez specjalistów

Poduszka gryczana to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie zalecane przez ekspertów, wskazujących na liczne zalety przypisywane poduszkom z łuską gryki, a najważniejsze, jakie koniecznie trzeba podkreślić, to:

  • fakt, że dopasowuje się do kształtu głowy i szyi, dzięki czemu przeciwdziała ich bólom, a dopasowanie do kształtu ciała, dającego mu lepsze podparcie, pozwala lepiej się rozluźnić;
  • wzmocnienie osłabionego kręgosłupa, poduszka z łuskami pozwala go lepiej podpierać, a ilość wypełnienia możemy regulować poprzez odsypanie części wkładu;
  • mocny, zdrowy sen, szybsze zasypianie i zmniejszenie możliwości wystąpienia chronicznej bezsenności, jeśli więc lubicie spać wygodnie, jest to idealne rozwiązanie;
  • zawartość w łuskach gryki wielu składników przeciwdziałających rozwojowi bakterii i roztoczy, w tym szczególnie ważnej taniny;
  • pomoc w usunięciu skutków stresu, poduszki wypełnione łuskami gryki pozwalają skuteczniej się zrelaksować, zapewniając spokojny sen;
  • walka z efektami przemęczenia, a wystarczy tylko wieczorem położyć głowę na poduszce z gryką, zasnąć i rano wstać całkowicie wypoczętym;
  • mniejsze pocenie się okolicy głowy i szyi, czego przyczyną jest zazwyczaj źle dobrana poduszka, którą warto wymienić na model z gryką, o lepszej cyrkulacji powietrza pozwalającej skórze oddychać i zapobiegającej poceniu.

Fot.: materiał zewnętrzny Klienta.

Polecane artykuły
Inspiracje

Dlaczego warto posiadać w łóżku wygodny materac?

Jako że większość ludzi spędza przynajmniej jedną trzecią swojego życia w łóżku, to ważne jest, aby to miejsce było jak najbardziej wygodne i komfortowe. Kluczowym elementem wygodnego łóżka jest oczywiście materac, który stanowi podstawową warstwę pod naszymi plecami i kształtuje jakość naszego snu. W tym tekście omówimy, dlaczego warto posiadać w łóżku wygodny materac i jakie korzyści płyną z jego posiadania.
Czytaj więcej
Inspiracje

Metalowe meble - solidne i trwałe rozwiązanie dla Twojego domu

Metalowe meble to coraz popularniejsze rozwiązanie w aranżacji wnętrz oraz ogrodów. Charakteryzują się one solidnym wykonaniem oraz trwałością, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w każdym domu. W tym artykule omówimy najważniejsze cechy metalowych mebli oraz ich zalety i wady.
Czytaj więcej
Inspiracje

Jakimi zasadami kierować się przy wyborze mebli?

Jak kupić meble, którymi będziemy cieszyć się przez wiele lat? Jak zadbać o to, aby aranżacja była spójna? Co ma największe znaczenie przy zakupie mebli? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *