Inspiracje

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto mieć?

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto mieć?
Designed by Freepik

Ćwiczenia fizyczne przynoszą lepsze rezultaty, gdy są wykonywane we właściwy sposób. Aby ćwiczenia były efektywne, warto korzystać z różnorodnych sprzętów do ćwiczeń. Niektóre z nich, choćby hantle, bez problemu możemy przechowywać w domu. Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto mieć?

Co decyduje o tym, jakie przyrządy do ćwiczeń możemy mieć w domu?

Wszystko zależy od tego, jaki mamy budżet. Bardzo ważne jest też to, ile mamy miejsca w domu na sprzęt. Niestety, ale nie każdy może przeznaczyć na to garaż, piwnicę czy wolny pokój w domu. Warto wtedy postawić na przyrządy niewielkich rozmiarów. 

Ważne jest też to, jak intensywny trening planujemy. Jeśli ćwiczymy sporadycznie, to nie ma sensu kompletować całej siłowni w domu.   

>> Zobacz też: Spacer z psem – co zabrać ze sobą by nie było nudno

Ćwiczenia cardio. Jaki sprzęt może być przydatny?

Podczas wykonywania ćwiczeń cardio, możemy wybierać spośród kilku sprzętów. 

Rower treningowy

Z pewnością wiele osób zechce wybrać rower treningowy. Jest to klasyczne urządzenie, które mocno kojarzy się z ćwiczeniami tlenowymi. Podkreśla się też, że jest to dobra opcja dla osób w każdym wieku. Oczywiście zaletą takiego rozwiązania jest to, że w przeciwieństwie do zwykłego roweru nie musimy się martwić o pogodę. Wykorzystanie roweru treningowego sprzyja spalaniu kalorii, poprawia ukrwienie nóg i wydolność serca. 

Jakie jeszcze sprzęty warto mieć w domu?

Inne ciekawe sprzęty do ćwiczeń, które mogą się przydać w domu to bieżnia elektryczna, orbitrek czy domowy wioślarz. Ostatnie urządzenie ceni się za wysoką efektywność. Możemy dzięki niemu łączyć elementy treningu siłowego z cardio. Angażuje wszystkie partie ciała, co czyni go urządzeniem niezwykle uniwersalnym.  

Jak ćwiczyć nogi i ręce w domu?

Ćwiczenia nóg również mogą być wykonywane z pomocą sprzętów, które możemy mieć w domu. Do podstawowych akcesoriów o takim przeznaczeniu należą taśmy oporowe. Mimo prostoty umożliwiają one różnego rodzaju ćwiczenia dolnych partii ciała. Przydać mogą się też sztangielki i step o regulowanej wysokości. 

Ćwiczenia rąk

W tym przypadku nie będzie wielkiego zaskoczenia: podstawową propozycją do ćwiczeń wykonywanych w domu będą hantle. Inna opcja to np. kettlebells ze zmiennym środkiem ciężkości. 

Ćwiczenia brzucha. Jaki sprzęt wybrać?

W cenie jest zawsze dobrze wyrzeźbiony ‘’sześciopak’’. Do ćwiczeń brzucha przydaje się dwustronnie regulowana ławka. Można dzięki niej ćwiczyć różne partie brzucha. Co jeszcze można wykorzystać w domowych ćwiczeniach? Ekspander, taśmę oporową lub kołyskę. 

Drobniejsze przyrządy do ćwiczeń w domu – skakanka i piłka gimnastyczna

Czym jeszcze możemy się posiłkować, ćwicząc w domu? 

Skakanka

Bardzo prostym i tanim urządzeniem jest skakanka. Może to wzbudzać zdziwienie, ale właśnie ta dziecięca zabawka jest przyrządem do ćwiczeń w wielu dyscyplinach sportowych np. w boksie. Bardzo dobrze wpływa na koordynację nerwowo-mięśniową. Dzięki skakance możemy się skutecznie rozgrzać, ale też wykonać trening cardio niezależnie od panującej pogody. Nie potrzebujemy też dużo miejsca, ćwicząc na skakance.     

Piłka gimnastyczna

Gumowa piłka może być bardzo przydatnym sprzętem treningowym. Służy do ćwiczeń, masażu, ale też wyrabiania prawidłowej postawy podczas siedzenia. Jest bardzo uniwersalna, a przy tym nie zajmuje wiele miejsca. 

Inspiracje do pisania tekstów często czerpie z własnych zainteresowań. Poszukuje ciekawych sposobów aranżacji ogrodu, ale także nietypowych rozwiązań wnętrzarskich. Wszędzie, gdzie to możliwe, chciałby stosować naturalne materiały – najlepiej z dodatkiem bujnej zieleni. Z wykształcenia historyk i ekonomista.
Kamil Michaluk
Polecane artykuły
Inspiracje

Zwalczanie szkodników w ogrodzie — sposoby

W twoim ogrodzie pojawiły się gryzonie? Zobacz, jak z nimi walczyć.
Czytaj więcej
Inspiracje

Co można zamontować w ogrodzie?

Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby urozmaicić nieco swój ogród? Przedstawiamy kilka naszych pomysłów!
Czytaj więcej
Inspiracje

Ciekawe sposoby na pakowanie prezentów!

Sprawdź najciekawsze pomysły związane z pakowaniem prezentów bożonarodzeniowych. Ciekawe inspiracje znajdziesz u nas!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *